У середу 23.05.2012 р. в Єгипті відбулася подія історичного значення: почалися перші вільні вибори президента країни, на яких проісламські сили протистоять колишньому міністрові екс-президента Хосні Мубарака, повідомляє Іслам для всіх
Багатопартійні вибори – незвичайне явище для Єгипту, де впродовж тридцяти років обрання президента походило, швидше, на фарс із добре відомим фіналом.
Цього разу багато хто з 50 мільйонів єгипетських виборців вишикувався в черзі перед пунктами для голосування ще до відкриття, щоби визначити, хто ж очолить країну після 1 липня, коли повинна відбутися офіційна передача влади армією, що взяла на себе контроль після звергнення президента.
У неділю в країні завершилася бурхлива виборча кампанія, у межах якої відбулися безпрецедентні теледебати між кандидатами.
Перші прогнози
За прогнозами, ніхто з 12 претендентів на президентську посаду не зможе набрати більше половини голосів у першому раунді, тому можна з упевненістю чекати повторного голосування в червні.
За неофіційними даними про результати голосування єгиптян, що відбулося минулого тижня, за кордоном, більшість голосів набрав кандидат «Братів-мусульман» Мохамед Мурсі, після нього - колишній член організації, на сьогодні незалежний Абуль Футух, а третім фінішував помірно-лівий Хамдін Саббахі.
Після підведення підсумків голосування у більш ніж 50 посольствах і консульствах Єгипту за кордоном, з'ясувалося, що Мурсі набрав 106890 голосів, Абуль Футух – 81594, Хамдін Сабахі – 45754, Амр Мусу – 38979.
«Останній крок перехідного періоду»
Армійська еліта, значною мірою контролююча економічний сектор, запевняє, що не збирається чіплятися за владу.
«Останнім кроком перехідного періоду» назвав президентські вибори генерал Мохамед ель-Ассар на прес-конференції напередодні голосування.
За словами одного виборця з Олександрії, після голосування «голос Єгипту в арабському світі пролунає з новою силою», але вже зараз монархи країн Персидської затоки з особливим хвилюванням стежать за ходом виборів у країні, що втратила лідера, який упродовж багатьох років був їх вірним союзником.
Спробою заспокоїти владу держав, більшість з яких мало торкнула хвиля повстань, що прокотилися минулого року арабським світом, стала заява Мохамеда Мурсі, що пролунала в його фінальному передвиборному зверненні до прибічників у неділю. Він запевнив їх, що Єгипет «нікуди не експортуватиме свою революцію».
Його головними суперниками в президентській гонці стали ще один представник проісламських сил Абдель Монейм Абуль Футух, який користується широкою підтримкою населення від лібералів до салафітів, колишній генсек Арабської Ліги та міністр уряду Мубарака Амр Мусу, й останній прем'єр-міністр Мубарака, колишній військовий Ахмед Шафік .
За матеріалами Іслам для всіх Посилання на тему:
Християнин став віце-головою партії, заснованої «Братами-мусульманами»
РПЦ позитивно оцінює «Братів-мусульман»
Переможна хода політичних партій поміркованого ісламу - визначна особливість сучасного етапу «Арабської весни»