Всеукраїнська асоціація громадських організацій «Альраід» спільно з Ісламським банком розвитку почала реалізацію нового проекту з реконструкції і відновлення національних кримсько-татарських шкіл.
Новітній історії кримських татар не позаздриш. Радянська влада влаштовувала всілякі репресії проти цього народу, а з приходом до влади Сталіна, їх і зовсім депортували у Сибір і Середню Азію. На початку 90-х років минулого століття, коли Україна здобула незалежність, кримські татари нарешті змогли повернутися на свою історичну Батьківщину. Але за період відсутності ніхто не став «доглядати за їхнім добром». Повернувшись практично ні з чим, люди дотепер не в змозі відновити свої власні будинки, не говорячи вже про школи, музеї та національні визначні пам'ятки. Опинившись у такій непростій ситуації, кримсько-татарська меншість покладає великі сподівання на близьких за духом людей, здатних допомогти у збереженні мови і культури, що міцно переплітається із всесвітньою культурою ісламу.
З огляду на той факт, що кримські татари - частина мусульманського суспільства, а іслам зобов'язує надавати допомогу нужденному мусульманинові, асоціація «Альраід» разнопланово підтримує мусульман України, у тому числі й у культурно-освітній сфері.
Зовсім недавно Асоціація разом з Ісламським банком розвитку почала реалізацію нового проекту з реконструкції і відновлення національних кримсько-татарських шкіл, яких по всьому півострові налічується всього 15. Щоб зберегти навчальні заклади, що уціліли з часів Другої світової війни по сьогоднішній день, «Альраід» поступово вкладає благодійні кошти на благо гідного навчання молодшого покоління кримсько-татарського народу. Крім реконструкції зовнішньої частини будівлі і ретельного ремонту всередині, гроші виділяються на придбання нових класних меблів і необхідного устаткування для ефективного навчального процесу, а також підручників і комп'ютерів.
Таким чином, школярі зможуть повноцінно навчатися, нічим не поступаючись іншим своїм одноліткам: приходити у відремонтовану школу, сідати за новенькі парти, тримати у руках підручники та опановувати основи програмування. І звичайно ж, у першу чергу, вчитися рідній мові, пізнавати свою культуру й історію як частину світової історії ісламу.
Слід зазначити, що це далеко не єдиний проект Асоціації, спрямований на поліпшення становища кримських мусульман. Так, влітку минулого року «Альраід» спільно з кувейтським Будинком закяту в рамках проекту з відновлення господарств сільського населення півострова побудував для кримських татар 150 теплиць. Крім того, Асоціація надає фінансову допомогу у будівництві мечетей та бурінні свердловин у різних регіонах Криму.
За матеріалами arraid.org
Посилання на тему:
Для кримських татар побудують 150 теплиць
Мусульманки Криму освоюють професію кравчинь
Діяльність закордонних організацій не веде до захоплення ісламу в Криму