12 травня в Сімферополі пройшла конференція «Від усвідомлення минулого до гідного майбутнього», присвячена 66-річчю Депортації кримськотатарського народу. Ініціатором зустрічі, що відбулася в приміщенні кримського відділення Всеукраїнської асоціації громадських організацій «Альраїд», виступила кримськотатарська громадська організація «Емель».
Організатори заходу прагнули донести до присутніх важливість цієї трагічної події в історії кримських татар, відродити серед молоді знання історії свого народу, «підштовхнути співвітчизників до того, щоб вони брали потрібні уроки з подій минулого».
У якості спеціальних гостей на конференцію були запрошені заступники голови Спеціальної комісії з вивчення геноциду кримськотатарського народу Курултаю кримськотатарського народу, координатори Асоціації кримськотатарських істориків: співробітник Науково-дослідного центру літератури, історії й мови Кримського інженерно-педагогічного університету Ельведін Чубаров та викладач кафедри історії того ж навчального закладу, засновник і редактор сайту «Крим і кримські татари» Гульнара Бекірова.
Е.Чубаров представив доповідь «Депортація кримськотатарського народу 18 травня 1944 року та її відображення у спогадах очевидців», темою виступу Г.Бекірової стала «Вигнання і повернення. Етапи політичної історії кримськотатарського народу у післядепортаційний період (1944-1991)».
Крім того, Гульнара Бекірова розповіла присутнім про діючу всенародну акцію пам'яті жертв депортації «Унутма». Історик закликала всіх до активної співучасті й особистого внеску кожного.
На конференції зібралося близько 80 чоловік, переважна більшість була представлена молодим поколінням.
Звертаючись до присутніх, голова кримськотатарської громадської організації «Емель» Муслім Дервішев зазначив: «Саме в руках молоді наше майбутнє. Народ, що не знає своєї історії, звичаїв, традицій, релігії, приречений».
«Я дуже сподіваюся, що молоде покоління кримських татар сьогодні і завтра будуть цінувати ті героїчні вчинки, які сприяли поверненню нашого народу на Батьківщину. Ми закликаємо молодь до пізнання, до досліджень. Кожен повинен знати і пам'ятати про трагічний 44-ий», - підкреслив він.
Крім усього іншого, у ході конференції були продекламовані вірші на тему Депортації. Свої твори на розсуд гостей і учасників заходу представили члени громадської організації «Емель».
За матеріалами QHA
Посилання на тему:
ДУМК закликає вшанувати пямять жертв депортації поминальною молитвою
Кримських татар закликали вшанувати пам'ять жертв Депортації, дотримуючись приписів Ісламу
У Сімферополі пройде конференція, присвячена 66-й річниці Депортації
Ми в боргу перед жертвами депортації
У Сімферополі відбулася конференція, присвячена зародженню Ісламу в Криму