В Автономній Республіці Крим стартувала програма «К'оранта» («Сім'я»), направлена на вирішення протиріч, що виникають у кримськотатарських сім'ях. Як повідомляє прес-центр Духовного управління мусульман Криму (ДУМК), програма реалізується впродовж двох місяців за ініціативою ДУМК і при юридичній підтримці консультаційно-правового Центру «Каймакан».
Згідно з повідомленням, у зв'язку з появою у кримськотатарському суспільстві нових віянь у вигляді різних релігійних течій, ДУМК зіткнувся з такими проблемами, які можна ефективно вирішити лише у співпраці з кваліфікованими юристами.
Так, в Муфтіят часто звертаються жінки-мусульманки, які перебувають у сімейних відносинах, не врегульованих з боку держави, з вини того, що «нікях» (одруження) проводять імами-самоучки, які, через свою недалекоглядність і неуцтво, не вимагають від молодих свідоцтва про реєстрацію шлюбу в органах ЗАГСу.
Внаслідок чого жінка з самого початку опиняється в юридично «підвішеному» стані.
Також, у повідомленні наголошується й інша сторона проблеми, а саме те, що часто чоловіки-мусульмани трактують закони шаріату по своєму, що приводить у результаті «до зламаних доль».
«Проте, не визнаючи юридичні канони держави, часто такі безвідповідальні батьки і чоловіки, не слідують і нормам Ісламу, трактуючи їх так, як їм вигідно», – зазначається у повідомленні прес-центру ДУМК.
«Саме в таких випадках і потрібна кваліфікована юридична допомога, для того щоб примусити безвідповідальних «багатограмотних» мусульман, якщо не до виконання законів Ісламу, то до виконання українського законодавства», - наголошується у повідомленні.
За матеріалами QHA
Посилання на тему:
Новини
ДУМК консультуватиме мусульман у вирішенні правових проблем
Міллі Фірка пропонує відродити у Криму ісламські суди
Наукові роботи
Судова влада у Кримському ханстві
Відродження ісламу в Криму (Політологічний аналіз процесу) (рос. мовою)
Порівняльно-правовий аналіз кримінально-правових норм України і мусульманського кримінального права (рос. мовою)