Західні вчені не були першими у розшифровці стародавньої мови епохи єгипетських фараонів, на думку дослідника Окаші аль-Далі з лондонського інституту археології. Він виявив, що середньовічні арабські вчені не лише цікавилися стародавнім Єгиптом, але й вірно інтерпретували древню писемність майже на 1000 років раніше, ніж до цього вважалося, відзначає Іслам.ру з посиланням на «IViews».
До цього часу вважалося, що Жан-Франсуа Шампольон був першим, хто зумів розшифрувати єгипетські ієрогліфи у 1822 р. завдяки аналізу тексту Розеттського каменю. Однак розгляд стародавніх рукописів, що загубилися в архівах, показав, що арабські вчені першими розшифрували єгипетські письмена.
«До наполеонівської епохи на Заході було досить мало відомо про древню цивілізацію Єгипту, крім того, що записано у Біблії. Припустили, що світ фараонів був на довгий проміжок часу забутий єгиптянами, які до сьомого століття інтегрувалися в ісламський світ. Але цей поспішний висновок ігнорує великий внесок середньовічних арабських учених», - пояснює Аль-Далі.
Аль-Дали протягом семи років займався вивченням цієї теми, використовуючи свої унікальні знання єгиптології та середньовічних арабських авторів.
За матеріалами Іслам.ру
Посилання на тему:
Збереження писемної спадщини мусульман
Наукові скарби ісламу стануть відомі канадцям
В Туреччині буде відкритий перший у світі музей Ісламської науки і технології
В Малайзії відкрився парк ісламської цивілізації