Краще, ніж тисяча місяців!

Краще, ніж тисяча місяців!
Краще, ніж тисяча місяців!
01.07.2016
Оцініть статтю: 
(501 оцінка)
editor
Зображення користувача editor.

У Священному місяці Рамадан є особлива, значуща ніч. Це Ляйлятуль-кадр (Laylat al-Qadr) — Ніч Могутності і Передвизначення, в яку Пророку Мухаммаду було послано перші сури Священного Корану. Згідно з переказами, до Мухаммада, який молився в печері Хіра гори Джабал ан-Нур в околицях Мекки, явився архангел Джабраїл (Гавриїл) і, вказавши на сувій, сказав: «Читай» (арабською — «Коран»).

Ісламські вчені висувають низку причин, чому ця ніч була названа «Ляйлятуль-кадр» (Ніч Могутності): «Могутність і величність її в тому, що Священний Коран був посланий саме в цю ніч. Неймовірно велика кількість янголів спускається в цю ніч на землю. Сходячи, вони приносять з собою добро, благословення і милість. У цю ніч аж до ранкової зорі на землі не твориться зло. Прояв благодаті, милості і прощення Всевишнього в цю ніч не порівняти з іншими ночами за своєю значущістю. Вірянин, який проводить її в молитвах, отримує, з милості Всевишнього, набагато більшу кількість сил і життєвої енергії».

Точна дата цієї ночі невідома, зазвичай вона припадає на останні 10 днів місяця Рамадан. У високошанованому Корані їй присвячена ціла сура 97 «Аль-Кадр»:

«Воістину, послали Ми його в Ніч могутності», — і далі, звертаючись до Пророка, каже: «Звідки тобі знати, що таке ніч Ляйлятуль-кадр», і далі пояснює: «Ніч Могутності або Ляйлятуль-кадр краще, ніж тисяча місяців!», — мається на увазі звичайних місяців, в яких немає цієї ночі, і в кінці говориться, що ця ніч триває до світанку, тобто будь-який час цієї ночі високошанований, починаючи з сутінків, закінчуючи світанком: «Сходять під час неї ангели і Дух, з дозволу Господа їх, щоб виконати всі накази. Вона мирна до настання зорі».

У Ляйлятуль-кадр є особливості. У цю ніч буває дуже тихо і спокійно, зірки не падають, погода стоїть безхмарна і без опадів. У неї є свій незвичайний блиск, сяйво, а вранці сонце сходить як повний місяць — без сліпучих променів, з ніжним світлом.

У цю Ніч здійснюються пропущені намази, читається Священний Коран, аналізуються помилки проведених днів, місяців, прощаються минулі образи, будуються плани на майбутнє. Саме в ці години кращим для мусульманина буде покаяння (тауба) і серцем, і язиком, щоб Аллаг пробачив усі його гріхи.

І хоча з упевненістю сказати, яка саме з останніх десяти ночей благословенного місяця є Ніччю Могутності і Передвизначення, не можна, багато хто вважає, що в цьому році Лейлятуль-кадр припадає в ніч з 1 на 2 липня.

Священний для мусульман Рамадан, під час якого вони дотримуються суворого посту, почався в цьому році 6 червня. Протягом усього місяця вірянам (за винятком певних категорій людей, наприклад, людей похилого віку, хворих та дітей) наказано повністю утримуватися від води і пиття протягом усього світлого часу доби. Щовечора після молитви відбувається розговіння — іфтар, а в досвітні години — заговини на довгий день строгого посту, трапеза сухур.

5 липня мусульмани відзначатимуть Ід аль-Фітр (Ураза-байрам), свято розговіння після закінчення місяця посту Рамадан.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.