Саід Ісмагілов: про фобії і біженців

Саид Исмагилов
Саид Исмагилов: о фобиях и беженцах
15.09.2015
Оцініть статтю: 
(406 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Нова хвиля ісламофобії, пов’язана з потоком біженців з Близького Сходу до Європи, змусила знову взятися за перо / клавіатуру.

— Як ви здогадуєтеся, біженці були і раніше. Коли ви дивитеся матчі Ліги Чемпіонів, ви не помічаєте всіляких там Дрогба, Ібрагімовичів, Туре, Ето’О, Озілів і багатьох-багатьох інших? А вболівальники зі стажем пам’ятають ще й таких, як Гуліт і Раайкард. Я це до того, що біженці та емігранти були завжди. У тому числі і з України. Люди їхали в пошуках кращого життя в Європу.

А почалося це дуже давно. То остготи перли в Європу, то вестготи, то вандали, то гуни. Ті ж німецькі та слов’янські племена на зорі нової ери сміливо могли говорити: «Самі ми не місцеві….». Справедливості заради потрібно відзначити, що європейці також любили прогулятися. Он Олександр Македонський — відомий турист. А вже після відкриття Колумбом Америки європейців взагалі було не втримати — попливли і колонізували весь світ, окрім, мабуть, китайців, японців та пінгвінів в Антарктиці. Ні, ну з японцями взагалі вийшло курйозно. Розтратившись, погано пахнучи (стільки-то плисти) і трохи з педикульозом допливають, значить, моряки з Європи та оголошують жителям Країни Вранішнього сонця, що ця земля тепер їм належить. Японці спочатку розгубилися від такого виду гостей і ще більшого нахабства, але потім запитали, скільки ж у них військ. А коли дізналися, що все населення Західної Європи менше, ніж у них одних тільки самураїв, то посміялися з кумедного жарту прибульців.

А як всю Африку розпродавали в рабство, взагалі соромно згадувати.

Загалом, існує, мабуть, певний причинно-наслідковий зв’язок: Європа побудувала своє благополуччя на колонізації усього світу, тепер весь світ хоче до них заглянути на вогник. Та ж Сирія була колонією Франції, а сусідня Йорданія — Великобританії.

У сучасній Європі біженців було предостатньо і раніше. Мабуть, єдине, що змінилося, — звідкись з’явився реальний коридор для біженців, через який вони і кинулися в Європу. Війна в Сирії та Іраку триває не перший рік, але чому раніше не було такого одночасного напливу людей «стрункою колоною»? Мабуть, це найцікавіше.

Я в серпні оформляв документи та їздив до Німеччини. Так у мене у візовому центрі не тільки кожну довідку перевірили, але і відбитки пальців зняли. Візу відкрили суворо на 4 дні, а в берлінському аеропорту на паспортному контролі зажадали показати зворотний квиток. Тобто, гостинність було лімітованою. Все вказувало на те, щоб ми не надумали затриматися в їхньому комфорті. А тут десятки тисяч і без зворотного квитка і відбитків пальців… Якщо ви думаєте, що це так легко дістатися до їх Євросоюзу, то можете поекспериментувати і спробувати туди пробратися з друзями. Можете бути впевнені — далеко не проїдете. А тут через п’ять країн, більшість з яких в Шенгенській зоні, та з такою чималою компанією…. Щось тут не те. Пригадую, був в Середні віки Хрестовий похід бідноти на Близький Схід. Тепер хтось організував зворотний похід, вже з Близького Сходу.

Відразу скажу, що основні потоки біженців розмістилися в Туреччині, Йорданії, Лівані і, як я сьогодні дізнався, в Саудівській Аравії, яка озвучила цифру в два з половиною мільйони прийнятих біженців. Тому не потрібно кричати, що мусульманські країни не приймають біженців. Приймають. Але молоді хочеться більшого, ось вони і хочуть до Європи. В принципі, як і наша українська молодь теж. Тільки біженці хочуть туди поодинці або сім’ями, а ми всією країною!

Широта української душі, так би мовити.

Ми не просто до вас, шановні бюргери, приїхали, а всією країною! Ну чесно, Євромайдан же ж починався з бажання інтегруватися в Євросоюз? Це він потім став Революцією гідності, а спочатку була молодь і її мрія жити в Європі. Молодь і в Сирії, і в Україні хоче в Європу, і ви знаєте, чому. Там є перспективи, права, свободи і чималі грошові допомоги…. Якраз високий рівень соціального захисту так тягне туди людей.

Що стосується України, то нам хвилюватися нічого. У нас немає великих грошових допомог, немає соціального захисту навіть для своїх переселенців, і у нас йде війна. Для того, щоб вижити в Україні, біженцю треба працювати, працювати і невтомно працювати вдень і вночі, і це аж ніяк не гарантує гідного життя, про що ви добре знаєте і без мене. Ну не платять у нас стільки, щоб люди стали середнім класом, в кращому випадку — щоб не померли з голоду. Тобто для біженців — перспектив жодних.

Ну, а якщо ви хвилюєтеся за країни Євросоюзу, то можете висловити глибоку занепокоєність. Ні, можна висловити навіть дууууже глибоку колективну занепокоєність, як вони весь час висловлювали нам. Можете навіть порадити все вирішувати мирним шляхом за столом переговорів, бо іншої альтернативи немає. Хтось же зробив коридор в їх так ревниво охоронюваному просторі.

Джерело: Фейсбук

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.