Муфтій ДУМУ «Умма» закликає замислитись над мудрістю Писань й причинами бід, що спіткали людство

Муфтій ДУМУ «Умма» закликає замислитись над мудрістю Писань й причинами бід, що спіткали людство
Муфтій ДУМУ «Умма» закликає замислитись над мудрістю Писань й причинами бід, що спіткали людство
01.04.2020
Оцініть статтю: 
(162 оцінки)
Власкор
Зображення користувача Власкор.

Через запроваджений карантин вірні багатьох церков і релігійних організацій, зокрема й мусульмани, обмежені в безпосередньому спілкуванні з духовними лідерами, проповідниками, імамами, адже з метою запобігання поширенню епідемії всі мечеті, церкви, синагоги, доми молитви — зачинені. Тому священнослужителі перенесли свої проповіді і настанови до інтернет-простору, аби прихожани не були позбавлені духовної підтримки і порад під час вимушеної ізоляції.

Муфтій Духовного управління мусульман України «Умма» шейх Саід Ісмагілов у своєму черговому відеопосланні нагадав один з хадисів, у якому пророк Мухаммад (с.а.с.) попереджає вірних про випробування, які людині доводиться долати у житті, і про наслідки недотримання Божих заповідей.

У відео, яке шейх Саід оприлюднив на своїй сторінці у соцмережі Фейсбук, духовний лідер українських послідовників ісламу закликає вірних задуматися над словами посланця Аллага й переосмислити своє ставлення до життя.

«Ми шукаємо певну мудрість у Священних Писаннях, висловлюваннях пророків, — зазначає пан муфтій. — Зокрема ми, мусульмани, насамперед маємо шукати мудрість у словах посланця Аллага пророка Мухаммада (мир йому!)».

Саід-хазрат розповів про цікавий хадис, який йому нещодавно довелося прочитати. У ньому пророк назвав причини усіх бід людства.

«Одного разу посланець Аллага, пророк Мухаммад (мир йому!), звернувся до мухаджирів і сказав: «О, мухаджири! Є п’ять речей, якими ви будете випробувані, і я шукаю захисту в Аллага від того, щоб ви зустріли їх.

Перше: якщо перелюб пошириться серед людей так, що вони навіть будуть робити це відкрито, то серед таких людей пошириться чума і голод, яких не було до цього часу.

Друге: якщо вони почнуть обважувати на вагах і обмірювати, то їх спіткає посуха, нестача харчів і тиранія правителів.

Третє: якщо вони перестануть виплачувати закят зі свого майна, то будуть позбавлені дощу.

Четверте: якщо вони порушать договір з Аллагом і Його посланцем, то Аллаг обов’язково дасть владу над ними їх ворогам не з їх числа, й вони будуть відбирати в них те, що належить їм.

П’яте: якщо їхні правителі будуть судити не за Книгою Аллага, обираючи щось інше, що не послано Аллагом, то обов’язково Аллаг посіє між ними ворожнечу», — цитує хадис шейх Саід.

«Тобто, у цьому хадисі посланець Аллага перелічує п’ять причин, через які людей спіткають певні лиха, — зауважує пан муфтій. — Ми повинні бути мудрими людьми й аналізувати мудрість століть, розмірковувати про ті негаразди, що спіткали людство, робити певні висновки і змінювати своє життя задля більш щасливого і кращого майбутнього».

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.