Мусульмани — невід’ємна частина України, — Саід Ісмагілов

Мусульмани — невід’ємна частина України, — Саід Ісмагілов
Йшлося й про мусульманські релігійні об’єднання та громадські організації, які існують в Україні, про ті функції, які на них покладено, про взаємодію між ними тощо
Мусульмани — невід’ємна частина України, — Саід Ісмагілов
Мусульмани — невід’ємна частина України, — Саід Ісмагілов
Мусульмани — невід’ємна частина України, — Саід Ісмагілов
03.07.2017
Оцініть статтю: 
(502 оцінки)
Власкор
Зображення користувача Власкор.

Як змінюється і чи змінюється взагалі ставлення українського суспільства, де більшість є немусульманами, до Ісламу та послідовників цього віровчення, чому різняться дані соціологічних опитувань, які тенденції у взаєминах різних течій спостерігаються, що саме формує образ мусульманина в свідомості пересічних громадян, про роль ЗМІ в цьому, про ступінь релігійної свободи, віротерпимості в Україні і світі говорив очільник Українського центру ісламознавчих досліджень Саід Ісмагілов на VI Міжнародній ісламознавчій школі, що 30 червня розпочала свою роботу в Одесі.

Йшлося й про мусульманські релігійні об’єднання та громадські організації, які існують в Україні, про ті функції, які на них покладено, про взаємодію між ними тощо. Окремо доповідач зупинився на релігійній ситуації в окупованому Криму й про зміни, що відбулись в житті мусульманської спільноти півострова за останні три роки.

Розповів Саід Ісмагілов і про «Хартію мусульман України», яку було підписано більшістю мусульманських організацій, що діють на території країни, про те, чим була викликана потреба в її появі, з якою метою її складено, про що в ній ідеться, що саме вона декларує і які перспективи відкриває перед українськими послідовниками Ісламу. Також доповідач не оминув в своїй доповіді щодо «Хартії…» пункти, які викликали критику деяких мусульман, і пояснив, що саме нівелює їхні закиди. Зокрема, стосується це третього пункту документа, в якому говориться про те, що українські мусульмани як громадяни України визнають її закони, а також шостого пункту, в якому декларується визнання мусульманами шлюбу лише як союзу чоловіка і жінки.

— Мусульмани — невід’ємна частина України, більшість з них є її громадянами. Цю Хартію ми писали для того, аби домовитися щодо багатьох викликів сучасності. Сам текст документа став тим меседжем мусульман, де вони й окреслюють свою громадянську позицію і точку зору на процеси у державі, говорять про своє прагнення до суспільного і міжрелігійного, міжконфесійного діалогу. Водночас цей документ — своєрідний суспільний договір між різними мусульманськими організаціями України. Незважаючи на певну декларативність, «Хартія» виглядає як дуже ємний за змістом текст, що показує відносини між мусульманськими громадами та українським суспільством в цілому, — сказав Саід Ісмагілов. — Після обговорення проекту Хартії її підписали понад 50 мусульманських релігійних і громадських організацій зі всієї України.

Також Саід Ісмагілов нагадав, що «Хартія мусульман України» — це продовження Європейської хартії мусульман, яка була ухвалена кілька років тому найбільшими ісламськими організаціями Європи.

Читайте за темою:

VI Міжнародна ісламознавча школа розпочала свою роботу 

Михайло Якубович: «Ці роки змінили історію України й української умми» 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.