Заборона Меджлісу − це сигнал про те, що нелояльні жителі Криму мають ще один привід бути притягнутими за свою позицію. Про це заявив Юсуф Куркчі, завідувач Відділом забезпечення діяльності Уповноваженого Президента України у справах кримськотатарського народу Мустафи Джемілєва під час прес-брифінгу «Призупинення діяльності Меджлісу кримськотатарського народу «прокурором Криму», який відбувся 14 квітня в Українському кризовому медіа-центрі.
Нагадаємо, що 13 квітня так званий прокурор Криму Наталія Поклонська винесла рішення про призупинення діяльності Меджлісу кримськотатарського народу. Примітно, що 15 квітня «Верховний суд Криму» повинен був ухвалити рішення про визнання Меджлісу екстремістською організацією.
− Не чекаючи рішення суду, «прокурор Криму», діючи в рамках законів окупованої території, тобто законів Російської Федерації, оголошує діяльність Меджлісу кримськотатарського народу екстремістською і своїм рішенням припиняє його дії, − зазначив Юсуф Куркчі.
За його словами, рішення Поклонської − це «банальна презентація своїх можливостей, своїх професійних якостей з боку прокуратури», як доказ того, що «саме такі професіонали в лапках здатні реалізувати будь-яку ідею влади і закрити діяльність будь-якої організації, яка захищає права громадян».
− Це підвищує ризик того, що будь-який кримський татарин, який брав участь у виборах Курултаю, членів Меджлісу, побічно підтримував діяльність цієї екстремістської в лапках організації, − заявив Юсуф Куркчі.
Заввідділом забезпечення діяльності Уповноваженого Президента України у справах кримськотатарського народу також зазначив, що і будь-який бізнесмен, який хоч якось допомагав у реалізації тих чи інших проектів, ініційованих Меджлісом, потрапляє під статтю про фінансування екстремістської діяльності.