Саід Ісмагілов: «Давайте разом будувати нове українське суспільство, де пануватимуть право, гідність, справедливість і мир»

Саід Ісмагілов: «Любіть, цінуйте й захищайте Україну!»

Муфтій Духовного управління мусульман України «Умма» шейх Саід Ісмагілов, за твердженнями багатьох ЗМІ, — один із небагатьох релігійних лідерів, який завжди відкритий для громадськості, не відмовляє в інтерв’ю й намагається завжди викроїти час для участі в теле- та радіоефірах. В цьому переконалася й журналіст та вчена, старший науковий співробітник Відділення релігієзнавства Інституту філософії ім. Г. С. Сковороди НАН України, ведуча філософсько-релігієзнавчих діалогів «Самовизначення» на телеканалі ТБ7 Оксана Горкуша, в одному з випусків якої і взяв участь лідер українських мусульман 12 березня 2018 року.

На прохання коротко сформулювати відповідь на запитання: «Хто Ви є?» муфтій відзначив: «Мусульманин України», після чого розпочався власне діалог про те, як співіснують ці дві ідентичності — релігійне самовизначення та національна і культурна приналежність. Говорили про те, яким шейх Саід бачить своє призначення, які завдання як муфтій ставить перед собою та про стереотипи щодо послідовників Ісламу. В бесіді також з’ясували, що рідною мовою Саіда-хазрата є татарська, що він знає арабську та зростав у переважно російськомовному середовищі, але це не завадило йому опанувати українську.

Саід Ісмагілов розповідав про участь мусульман Донбасу в Молитовному марафоні за Україну в 2014 році й про те, що ворожнечі до послідовників інших віровчень саме в україноцентричних релігійних спільнотах немає, про виконання свого громадянського обов'язку захисту Батьківщини мусульманами та про капеланське служіння імамів ДУМУ «Умма». Шейхові Саіду також вкотре довелося пояснювати абсурдність обшуків, які вчинили представники силових структур 6 березня на території та в приміщеннях ІКЦ Києва.

На завершення Саід-хазрат розповів, якою він бачить Україну, в якій би було комфортно жити мусульманам:

— Насамперед, потрібно, щоб у нас зберігалась свобода релігій, слова, підприємництва. Також важливо працювати над толерантністю, укріплювати зв’язки між представниками різних релігій, разом робити велику кількість добрих справ, закликати до добрих вчинків, разом захищати державні інтереси України. Нам потрібно подолати певні негативні стереотипи, щоб у суспільстві ствердилось здорове ставлення до «іншого», передусім, людей, що сповідують інші релігійні погляди — в такій Україні всім буде зручно жити. Окрім того, нам потрібно робити серйозні кроки у реформуванні держави й державного апарату, щоб українцям в Україні було жити комфортно.

Учасники передачі дійшли висновку, що українські громадяни різних світоглядних позицій та релігійних переконань, зокрема мусульмани й християни, можуть бути взаємозацікавленими партнерами у розбудові свого спільного дому — України.

— Любіть, цінуйте й захищайте Україну! Давайте разом будувати нове українське суспільство без корупції, без ненависті, без брехні, нове суспільство, де пануватимуть право, гідність, справедливість і мир! Це моє прохання і звернення до вас від імені мусульманської спільноти України, — звернувся до глядачів на завершення передачі муфтій ДУМУ «Умма» шейх Саід Ісмагілов.

©ТБ-7продакшн
Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.