Кореспондент одного з інтернет-видань Інформаційно-аналітичного центру «Громадський простір» Любов Єремічева у своєму матеріалі, що висвітлює перебіг заходів до Всесвітнього дня хіджабу, торкнулася й інтеграції мусульман-іноземців в українське суспільство. Оскільки організований жіночою мусульманською організацією «Мар’ям» захід, окрім руйнування стереотипів щодо становища жінки в цій культурі, мав на меті продемонструвати й зв’язки між традиційною українською та ісламською культурами, то виникло запитання й щодо умов проживання національних або релігійних меншин. Журналістка звернулася за коментарями до завідувача відділом ознайомлення з ісламською культурою Ісламського культурного центру м. Києва Громадської спілки «Всеукраїнська асоціація «Альраід» Тарика Сархана.
— Інтеграція мусульман чи навіть громадян, які приїжджають зі Східних країн сюди, в Україну, для нас не настільки актуальна, тому що нас дуже багато об’єднує. Між нами стільки спільного, що ми взагалі не почуваємося тут чужими. Якби я, мусульманин, палестинець, приїхав у Європу, то до мене одразу б прив’язали ярлик і статус біженця. Тут, в Україні, будь-який європеєць, який приїжджає сюди, до мене ставиться як до рівної людини, не як до біженця. Це відбувається тільки тут, в Україні. Наша основна цінність полягає не в тому, хто і звідки приїхав, а в людських якостях. Навіть у Європі не можуть похизуватися такою толерантністю, таким взаємним розумінням між людьми, які представляють різні національності, різні релігії, різні традиції. Їх об’єднує тільки Україна і любов до України, — впевнений Тарик Сархан.
Докладніше з матеріалом про Всесвітній день хіджабу, або Показ мусульманської моди для руйнування стереотипів можна ознайомитися за посиланням.