Третю зустріч, що відбулася у рамках Школи міжрелігійної журналістики в Ісламському культурному центрі ім. Мухаммада Асада у Львові, не залишили поза увагою засоби масової інформації. Про цю подію писало багато видань, зокрема й Іслам в Україні. Поінформував своїх телеглядачів про захід і телеканал FrankoTV (сюжет доступний на відеохостінгу YouTube
— Іслам, тероризм та ЗМІ — третя лекція Школи міжрелігійної журналістики. Стереотипи, пов’язані з мусульманами, розвінчували в Ісламському культурному центрі імені Мухаммада Асада, м. Львів, — йдеться в матеріалі.
Як зазначає журналіст телеканалу Юлія Віль, під час лекції йшлося про те, що головні підвалинами стереотипів — це неправильне розуміння та тлумачення понять, подій тощо:
— Лектор розповів про значення словосполучення «Аллаг акбар!», яке зазвичай асоціюється у багатьох людей з терором, радикальними діями та вбивстом. Насправді ж воно означає «Аллаг великий!» і використовують його мусульмани найчастіше під час молитви, — розповідає журналіст в закадровому коментарі до відеоряду телесюжету.
В матеріалі автори надали можливість висловити свою думку й учасникам Школи. Так, присутня на лекції Ірина сказала про те, що подібні заходи допомагають:
— Іслам і тероризм — це вже як синонім, так? Але з перших лекцій, навіть вперше побачивши таких людей, розумієш, що це інший світ, інша ментальність, але вони такі самі люди, як і ти.
«Наступний спікер розповів про те, як журналісти пишуть про Іслам та яких помилок варто уникати», — підвела журналіст до появи в кадрі Ділявера Саідахметова, релігійного журналіста, редактора
— Вкрай важливо не намагатися зрозуміти людину через призму своєї віри. Інколи буває, що журналісти, які пишуть на цю тематику, релігійні журналісти виступають певними проповідниками цієї релігії. Чи хочемо ми цього, чи ні — але так люди нас сприймають. Тож завдання релігійної журналістики — намагатися максимально цього уникати і розповідати про цю віру, але не проповідувати її.
В матеріалі зазначається, що лектор порадив усвідомлювати свою відповідальність, перевіряти інформацію, не припускатися помилок і поглиблювати знання про інші релігії.