Соборна мечеть «Ахать Джамі» в м. Донецьку

Повідомлення про помилку

  • Notice: Undefined index: alt в media_slideshow_field_formatter_view() (рядок 629 із /home/islamin/public_html/sites/all/modules/custom/media_slideshow/media_slideshow.module).
  • Notice: Undefined index: title в media_slideshow_field_formatter_view() (рядок 630 із /home/islamin/public_html/sites/all/modules/custom/media_slideshow/media_slideshow.module).
06.04.2015
Оцініть матеріал: 
(1217 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

«Ахать Джамі» (ат. Әxәt Cәmi) - соборна мечеть в Куйбишевському районі Донецька. Перша мечеть на Донбасі.

Донецька Соборна мечеть почала будуватися в 1994 році, коли мусульманською громадою «Зірка Пророка» був закладений фундамент першої в регіоні мечеті «Ібн Фадлан». За основу був узятий проект однієї з стамбульських мечетей.

Головним меценатом будівництва був Брагін Ахать Хафізович. Після загибелі Брагіна 15 жовтня 1995 мечеть отримала його ім'я.

Спочатку проект передбачав будівництво одного мінарету, але на вимогу і при фінансуванні Ріната Ахметова були побудовані два, внаслідок чого один з мінаретів мечеті носить ім'я Рината Ахметова.

Офіційне відкриття мечеті «Ахать Джамі» відбулося 3 вересня 1999 року.

Місце масового святкування Курбан-байраму мусульманами Донбасу.

У серпні 2014 року в ході артобстрілу в мечеть потрапив снаряд. Результатом військових дій стала пробоїна в куполі мусульманського храму.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.