Окупанти створюють образи «хороших і поганих» кримських татар

Окупанти створюють образи «хороших і поганих» кримських татар
Чубаров: Людей сотнями заарештовували біля мечетей
30.05.2017
Оцініть статтю: 
(63 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

В окупованому Криму російська «влада» маніпулює громадською думкою і намагається убезпечити себе від звинувачень в упередженому ставленні до кримських татар. Для цього створюються образи «хороших», лояльних до окупантів, слухняних кримських татар, яким протиставляються «погані» — як правило, це ті представники народу, віросповідання або етнічна приналежність яких не викликають сумнівів навіть зовні.

Про це, зокрема, говорив в інтерв’ю виданню Апостроф глава Меджлісу кримськотатарського народу, президент Всесвітнього конгресу кримських татар Рефат Чубаров:

— Застосовується такий метод, як в радянські часи: є погані кримські татари, а є добрі, хороші. І хоча вони намагаються це робити точково і філігранно, але дуже часто зриваються, демонструючи справжнє обличчя російського шовінізму, тому у людей утвердилось розуміння, що вони — вороги нам.

Є випадки — вони не одноразові, і вони не припиняються — коли людей затримують за певними ознаками, які натякають на їх віру або етнічну приналежність. Востаннє на сімферопольському ринку вони затримали всіх чоловіків неслов’янської зовнішності. З бородами — так всіх без винятку. Забирали їх у відділення поліції і там вже встановлювали їх особу. У багатьох брали відбитки пальців і слину на аналіз. Це у них такі підходи. І відразу базаром рознеслася чутка, що заарештовують кримських татар або мусульман.

Були неодноразово випадки, коли людей сотнями заарештовували біля мечетей після завершення молитви. Тобто, коли люди молилися, мечеть оточували, на автобусах приїжджали 2–3 сотні поліцейських, встановлювали коридор і всіх чоловіків забирали. І встановлювали, знову ж таки, їх особу. Але жодного такого випадку не було біля російської православної церкви.

Я не буду говорити про ту пропаганду, яка щовечора ллється на адресу Меджлісу, «поганих кримських татар», Джемілєва, Чубарова… Дня не проходить, щоб наші прізвища не звучали з кримських екранів. Це знову говорить про те, що є спрямовані репресії.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.