П’ять засад акції #What_do_you_know_about_Palestine_Challenge?

Тарік Сархан оголошує естафету #What_do_you_know_about_Palestine_Challenge

«Дорогі друзі, оголошую естафету для тих, хто хоче відкрити для себе правду про конфлікт, який триває вже 70 років… Давайте розсіємо хмари брехні», — з такими словами звернувся до користувачів мережі інтернет керівник відділу ознайомлення з культурою Ісламу Київського Ісламського культурного центру Тарік Сархан, оголошуючи старт естафети #What_do_you_know_about_Palestine_Challenge.

Кореспондент нашого видання звернувся до пана Сархана з проханням розповісти про те, як у нього народилася ідея цієї безстрокової акції.

— Після заяви глави Сполучених Штатів Дональда Трампа про визнання Єрусалиму столицею Ізраїлю ми зрозуміли, що підґрунтя для таких, з нашої точки зору, радикальних позицій, напевно, дає відсутність будь-яких уявлень про історію Палестини, цінності Єрусалиму для мусульман, права палестинського народу і бачення повної картини цього конфлікту, — пояснив Тарік Сархан. — Певні стереотипи існують, зокрема, і в Америці, що було помітно з виступу самого Дональда Трампа. Він говорив про речі, які, на нашу думку, можуть виглядати безглуздо, наприклад, про те, що юдеї — це перші жителі Палестини, що ця земля має релігійну цінність тільки для них, але не для мусульман. Мало того, що він вважає арабів національністю або релігією, так ще і мусульман назвав радикальними і відсталими, ніби на цій землі ніколи не розквітала жодна цивілізація, не було культури.

Тому я вирішив, що необхідно проводити акцію, яка в результаті стане свого роду енциклопедією, джерелом інформації про Палестину.

Інформація буде побудована на п’яти засадах: номер один — палестинська, арабсько-ісламська цивілізація, її історія, головні фігури та особистості, їх досягнення у сфері науки, архітектури, мистецтва, вплив на сучасність.

Номер два: це історія Палестини і прав палестинського народу, які сьогодні порушуються. Ми прагнемо ознайомити західне співтовариство з тим, що сьогодні переживають, про що думають і як на цю ситуацію дивляться палестинці. Зауважу — не з метою закликати когось з кимось воювати, боротися або когось ненавидіти. У нас немає упередженого ставлення до кого-небудь. Ознайомити європейське, зокрема й українське, населення з цією позицією — одне із завдань акції.

Базове завдання номер три — це руйнування стереотипів, пов’язаних із народом Палестини, наприклад, про те, що він був відсталим, ніколи не мав розвинутої державності. Насправді в Палестині ще до британського мандата були аеропорти, преса, існував громадський транспорт, виробництво, не кажучи про сільське господарство. Були вчені, філософи, поети, був театр.

Номер чотири — ознайомлення людей з історією самих юдеїв на цій землі, з того моменту, коли вони потрапили в Палестину, з нашою точкою зору на те, які права у них тут можуть бути на історичній чи релігійній основах. Чи дійсно мають право на існування такі ідеї, як історичне або релігійне виняткове право кого-небудь на цю землю? І чи може це бути приводом для багаторічного кровопролиття на найсвященнішій землі?

І п’ята основа, над якою ми повинні також працювати інформаційно — міжнародне право. Чи має право Ізраїль (навіть якщо ми погодимося, що він існує як держава) вторгатися на палестинську територію, контролювати кордони Палестини, блокувати будь-які палестинські регіони, будувати величезні стіни, оточувати і тримати в блокаді цілі міста та їх жителів, бомбити населені пункти під приводом боротьби з тероризмом? Багато дій Ізраїлю суперечать міжнародному праву, тому їх потрібно сьогодні розглядати і вирішувати — чи називати Ізраїль демократичної сучасною країною?

Для того, щоб нас почули, ми створили спеціальний хештег #What_do_you_know_about_Palestine_Challenge — заклик ділитися різними мовами короткою інформацією про Палестину та її історію, спираючись на ці п’ять основ. В результаті у нас вийде енциклопедія, яка допоможе ознайомити людей з історією питання з урахуванням й іншої точки зору.

 
Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.