Конференція у Києві: розвінчування міфів про мусульманок

В Києві відбулася конференція «Берегиня сьогодення і майбутнього», ініційована жіночою громадською організацією «Мар'ям»
Ольга Фріндак, зав. інформвідділом ВАГО «Альраід», у своєму виступі спростувала оману щодо того, що іслам - це релігія чоловіків
Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Індонезія в Україні пані Нінік Кун Нарьяті в оточені мусульманок
22.03.2015
Оцініть статтю: 
(389 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

У київському ІКЦ «Альраід» 21 березня відбулася конференція «Берегиня сьогодення і майбутнього», ініційована жіночою громадською організацією «Мар'ям».

У роботі конференції взяло участь більше ста жінок, у тому числі і Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Індонезія в Україні пані Нінік Кун Нарьяті.

Однак серед гостей можна було побачити не тільки мусульманок, але і послідовниць інших релігій і віровчень (і навіть атеїсток), що не дивно: багато наших співгромадян щиро прагнуть розібратися в тій плутанині напівправди і часом відвертої брехні, що роками накопичується в суспільстві навколо теми ісламу і мусульман - як жінок, так і чоловіків. Багато хто прийшов, щоб позбутися стереотипів і упереджень, що існують навколо теми жінки в ісламі. Однак у першу чергу і промови тих, хто виступає, і обговорення адресувалися і озвучувалися мусульманками.

Конференція відкрилася словами священних аятів Корану, які зачитала наймолодша учасниця гуртка «Фірдаус» на ім'я Айша - і це була не просто данина звичаю починати будь-яку справу з благословенних текстів. Глибоко символічно, що зустріч, присвячену житті сучасної жінки відкрила маленька дівчинка, якій ще тільки належить шлях дорослішання і усвідомлення своєї ролі в житті суспільства - але перші кроки якої вже освячені вірою.

Під час обговорення тем, що стосуються багатьох аспектів життя сучасної жінки, учасниці ділилися своїми думками, досвідом, знаннями. Говорили багато про що: про роль і місце, які займають жінки в розвитку суспільства, про історії успіху і становленні особистості жінок-мусульманок, про морально-етичні орієнтири, якими керуються жінки в житті.

У вітальній промові глава жіночої організації «Мар'ям» Сюзана Іслямова відмітила, що кожна жінка має колосальну творчою енергією - вона може любити, надихати, зцілювати, привносити мир і гармонію: «Ми, жінки, не усвідомлюємо, якою силою володіємо! Ми, в переважній своїй більшості, не усвідомлюємо, як створюємо навколо себе життя... Ми абсолютно не замислюємося, яку саме ми граємо роль в сценарії нашого же життя, не кажучи вже про життя тих, хто нас оточує. Адже саме від нас, від жінок, залежить щастя кожного члена нашої сім'ї і наше особисте щастя!», - зокрема, сказала С. Іслямова.

У виступі Марії Гудзь, викладачки англійської мови, на тему «Не тільки муза, а й рушійна сила: роль жінок в еволюції суспільства», також було сказано про призначення жінки - бути матір'ю і дружиною, про те , що іслам пропонує «золоту середину», баланс між функцією жінки як продовжувачки роду та її роллю корисного суспільству члена. Зокрема, М. Ґудзь сказала, що жінки-мусульманки зарекомендували себе на благодійній ниві, в волонтерстві - допомагаючи нужденним та малозабезпеченим, а в останній рік - і пораненим в госпіталях, незважаючи на їхнє віросповідання і закликала присутніх: «Ми повинні бути першими, заснувати традицію, змагаючись один з одним в безкорисливому милосерді!». Також Марія, нагадавши, що отримання освіти входить до числа обов'язкових приписів мусульманина, перерахувала сфери, в яких мусульманська жінка може реалізувати себе - це педагогіка, медицина, перекладацька діяльність, сфера дизайну, і так далі, аж до політичної діяльності.

Ольга Фриндак, зав. інформвідділом ВАГО «Альраід», у своєму виступі спростувала оману щодо того, що іслам - це релігія чоловіків і що нібито сильна половина людства повинна домінувати. Її доповідь «Мусульманки: історії успіху» продемонстрував, що іслам, всупереч існуючим помилкам, подарував жінці небачені до того часу права і можливості, що прописано в священних текстах.

Звичайно, перерахування імен всіх мусульманок, які досягли завидного успіху з часів виникнення ісламу і до сьогоднішніх днів, не вклалося б ні в одну доповідь, однак і наведені приклади розвінчують міфи про нібито «безправність, затурканість» мусульманок. Та й присутня на конференції Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Індонезія в Україні пані Нінік Кун Нарьяті - сама є живим прикладом цього.

Цілком логічно, що у присутніх виникло питання - що ж потрібно зробити, щоб домогтися особистісної реалізації, професійного зростання, завоювання авторитету і значущості в громадській діяльності? І на це була дана відповідь у доповіді студентки третього курсу Європейського університету і одночасно - студентки 1 курсу Київського національного економічного університету Сабіни Афдаль, яка дуже жваво, яскраво, дохідливо і не без гумору розповіла про самореалізацію і мотивації жінки, про правильний підхід до постановки цілей і шляхи до реалізації намірів.

А як не помилитися у розстановці пріоритетів, розповіла викладач етики в гімназії «Наше майбутнє» Сабрін Груданова. Її колега, завідувач з виховної роботи гімназії Марцинішина Руслана розповіла про те, як перемогти власного внутрішнього ворога, що заважає жінці проявити себе в повну силу і домогтися успіху, реалізувати себе і в сім'ї і в суспільному житті. Цей ворог - свої власні пристрасті, лінь, егоїзм - те, що називають «темною стороною душі». Р. Марцинішіна нагадала слова Сулеймана ібн Дауда: «Той, хто здобув перемогу над собою краще того, хто підкорив своє місто».

На завершення офіційної частини конференції одна з гостей, Світлана, отримувала привітання від присутніх і від голови ВАГО «Альраід» Ісмаіла Кади: вона стала мусульманкою, вимовивши шахаду, засвідчивши свою віру.

Після конференції присутніх чекали подарунки - книги. З одних можна дізнатися про життя Пророка, з інших немусульманин може скласти хоча б загальне уявлення про іслам, жінки можуть дізнатися, що мусульманці робити в тому чи іншому випадку в немусульманському суспільстві і багато іншої пізнавальної літератури.

Під час фуршету, що наступив за конференцією, в неформальній обстановці можна було продовжити обговорення порушених тем, обмінятися думками.

Ця зустріч ще раз спростувала все ще існуючу (на жаль) думку про «закріпачену» жінку-мусульманку, як і про те, що мусульмани - досить закриті і недружні по відношенню до іновірців (часом можна почути, що вони нездатні до міжрелігійного діалогу). Таке упереджене ставлення сформувалося із струмочків незнання, страху, упередження - які, в свою чергу, підживлюються діями екстремістських радикальних організацій, які називають себе ісламськими - але діяльність яких в корені суперечить основоположним принципам навчання (і це - тема окремої - і непростої розмови).

Зауважимо, що подібні зустрічі в ІКЦ - не рідкість. Громадські організації, що входять в асоціацію «Альраід», ведуть постійну культурно-просвітницьку та інформаційну роботу. Особливе місце займають, звичайно ж, зустрічі, що розвінчують міфи і стереотипи, які склалися навколо місця жінки в мусульманському середовищі. Наприклад, жіноча громадська організація «Мар'ям» часто запрошує дівчат і жінок - і не тільки мусульманок - на зустрічі, де обговорюються актуальні питання сучасності.

Нагадаємо, раніше сайт ВАГО «Альраід» повідомляв про те, що близько 30 жінок і дівчат різного віку відвідали київський ІКЦ 7 березня, щоб взяти участь у круглому столі, присвяченому гармонії краси душі і тіла. Під час заходу обговорили обидві сторони медалі: чому для жінки важливо дбати про красу як «оболонки» (підтримувати фігуру, стежити за поставою, вести здоровий спосіб життя, правильно харчуватися, доглядати за шкірою, робити масаж обличчя і тіла), так і внутрішнього світу (які якості і шкідливі звички псують внутрішню красу, і як слід працювати над собою, щоб їх позбутися, і які якості, навпаки, завжди в ціні і в пошані).

Не залишаються без відповіді і запрошення, що надходять від інших організацій та установ. Наприклад, представники громадських організацій «Ан-Нур» і «Мар'ям» не залишили без уваги прохання колективу і читачів київської бібліотеки ім. Салтикова-Щедріна і під час зустрічі обговорили питання «чи пригноблені мусульманки». Ірина Ашур, викладач гімназії «Наше майбутнє», і Тарік Сархан, глава відділу по ознайомленню з ісламською культурою, зуміли донести до аудиторії той факт, що іслам - це зовсім не «релігія для поневолення жінок».

Власкор

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.