Боже, Великий, Єдиний, нам Україну збережи — міжрелігійна молитва в Одесі

1
Представники релігійних громад Одеси по черзі зверталися до всіх співгромадян і одновірців з проповідями і проводили молитви за мир і згоду.
1
Газі Мустафа розповів про принципи рівності, які встановлює іслам, про необхідність поваги до людини, незалежно від його раси чи національності.
1
1
26.05.2014
Оцініть статтю: 
(61 оцінка)
oleg
Зображення користувача oleg.

23 травня в Одесі відбулася унікальна подія, що об’єднала віруючих усіх конфесій — «Під Богом одним всі ходимо». Захід відбувся напередодні виборів президента України.

Страшна трагедія, що сталася у місті, який завжди славився своєю толерантністю, змусила всіх людей, «Чиє серце добрістю променем осяяне, невидимим променем невидимого Бога» діяти, щоб подібне ніколи не повторилося.


Представники релігійних громад Одеси по черзі зверталися до всіх співгромадян і одновірців з проповідями і проводили молитви за мир і суспільну згоду.


Ініціатором заходу виступила група «Примирення», за підтримки Управління культури і туризму Одеської обласної державної адміністрації.


У заході взяли участь представники Української православної церкви Київського патріархату — отець Олександр (Філіппов), мусульман України — представник ДУМУ «Умма» Газі Мустафа, іудеїв — Авраам Вольф, Української православної церкви Московського патріархату — отець Павло, Греко-католицької церкви — отець Олександр (Смеречинський), Римсько-католицької церкви — отець Юрій (Нагірний), Євангелічно-лютеранської церкви — пастор Андрій Гамбург, Вірменської Апостольської церкви — диякон Арман, церкви «Слово життя» — пастор Адрей Бакала, Товариства свідомості Крішни — Рохіні-Нанда.


Зі вступним словом виступив представник групи «Примирення» Олександр Доброєр. «Ми хочемо помолитися за всіх наших співгромадян, просячи мудрості, благословення, миру Господнього для кожного з нас, для наших сімей і для наших близьких, а також відповідальності, мудрості для тих, кому ми довірили управління нашою країною і нашим містом», — сказав він.


Священнослужителі нагадали своїм прихожанам про головні цінності, які дані людству в Писанні, серед яких — людське життя.


Загальногромадянський діалог


Усі без винятку виступаючі закликали до загальногромадянського діалогу, як до єдино можливого методу врегулювання ситуації, досягнення довгоочікуваного миру і вирішення загальних проблем.


Представник мусульман Одеси — Газі Мустафа розповів про принципи рівності, які встановлює іслам, про необхідність поваги до людини, незалежно від його раси чи національності. Ці принципи були встановлені Кораном, де підкреслюється єдина якість, що дає людині перевагу: «... найблагородніший з вас перед Аллахом — найбільш благочестивий » (Коран, 49:13), а також пророком Мухаммадом, який вчив людей тому, що немає у них інших переваг перед Господом, «... крім як у благочесті і богобоязливості». Пан Газі нагадав також про один з основоположних принципів влади в ісламі — принципі «радитися один з одним», що повинен лежати в основі будь-якої державної влади.


Олександр Доброєр зачитав лист від головного рабина Одеси і Півдня України — Авраама Вольфа. У листі були слова молитви про дарування світу, а також були наведені слова царя Соломона: «Кращий будинок, в якому сухий хліб, але панує мир, ніж будинок, повний м’яса, в якому ворожнеча».


За ходом заходу спостерігали представники місії ОБСЄ, які виявили живу цікавість до подій. Після закінчення заходу відбувся діалог між представниками місії та представниками конфесій.


Хочеться сподіватися, що подія, що об’єднала віруючих людей, незалежно від того, «Де б не був серця храм — мечеть або синагога, де б не молився той, чиє ім’я внесено в скрижалі істини, в любові святу книгу...», буде ще одним кроком на шляху до миру, громадянського ладу, процвітанню нашого міста і держави. (Вірші — Омар Хайям)


Власкор

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.