Чи забезпечить Верховна рада право батьків на релігійні школи для дітей?

1
Метою запропонованого законопроекту є забезпечення конституційного права віруючих батьків на виховання своїх дітей відповідно до своїх власних релігійних переконань шляхом надання релігійним організаціям права створювати світські навчальні заклади різних форм і рівнів акредитації.
22.02.2010
Оцініть статтю: 
(323 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

На розгляд у Верховну раду України внесений законопроект, прийняття якого дозволить релігійним організаціям засновувати загальноосвітні навчальні заклади, а отже забезпечить право віруючих батьків надавати своїм дітям виховання відповідно до їх віросповідання поряд із базовою світською освітою. І хоча ситуація у Парламенті залишається дуже складною, у Державному комітеті у справах національностей та релігій сподіваються, що парламентарі з розумінням поставляться до релігійних потреб віруючих українців різних конфесій.

Про це голова Держдепартаменту у справах національностей та релігій Юрій Решетніков сказав у ході прес-конференції в «Укрінформі» 18 лютого.

Відповідаючи на запитання про законопроект «Щодо надання церквам та релігійним організаціям права на заснування загальноосвітніх навчальних закладів» (реєстр. №2729), Ю.Решетніков пояснив, що йдеться не про духовні навчальні заклади, які діють в Україні від 1991 року і з якими нема жодних проблем, і навіть не про права релігійних організацій засновувати навчальні заклади, а про конституційне право батьків виховувати дітей відповідно до своїх світоглядних переконань.

«На думку авторів законопроекту, нашого Комітету, Міністерства освіти та науки у нас склалася монополія, коли з одного боку існує державна система освіти, з іншого — приватні навчальні заклади. А громадяни України, які мають певні релігійні переконання та які об‘єднані в релігійні організації, на сьогодні позбавлені права засновувати загальноосвітні навчальні заклади», - відзначив Ю. Решетніков.

За його словами, загальноєвропейський та загальносвітовий досвід свідчить про високу ефективність релігійних шкіл, незалежно від релігійної приналежності.

«Тому ми говоримо про те, що Україна, як демократична держава, має вирішити це питання та зробити ще один крок до європейських демократичних цінностей, крок від тоталітарного минулого, де не могло бути жодних навчальних релігійних закладів. Ми говоримо насамперед про права батьків. Уряд України, Міністерство освіти та науки, Державний комітет у справах національностей та релігій підтримує цей законопроект, і ми сподіваємося, що Верховна Рада з розумінням поставиться до нього», - додав він.

За даними ІРС, 2 лютого Верховна Рада України включила зазначений законопроект до порядку денний своєї роботи протягом нової шостої сесії, що триватиме з лютого до середини липня поточного року. Однак, профільний Комітет з питань науки і освіти вніс постанову з рекомендацією відхилити даний проект, оскільки, на думку більшості членів Комітету, запропонована ініціатива суперечить Конституції України.

За матеріалами РІСУ і ІРС

Посилання на тему:

Комітет з питань культури та духовності не спромігся підтримати законопроект щодо надання релігійним організаціям права на заснування загальноосвітніх навчальних закладів

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.