22-23 квітня в Ісламському громадському культурному центрі Києва відомий в ісламському світі вчений Джамаль Бадаві прочитав ряд лекцій і відповів на запитання мусульман. Ініціатором проведення зустрічі стала Всеукраїнська асоціація громадських організацій «Альраїд».
Приїзд вченого викликав чималий інтерес, адже д-р Бадаві два роки тому побував у Києві і його виступи добре запам'яталися українським мусульманам.
«Шаріат - джерело милості»
Понад 200 осіб зібралися 22 квітня на лекцію фахівця з мусульмансько-християнського діалогу, професора релігієзнавства канадського університету Святої Марії в Галіфаксі (Канада), члена Європейського комітету з фатв та ісламських досліджень доктора Джамаля Бадаві «Шаріат - джерело милості, а не загрози».
Що таке шаріат? Чи є різниця між шаріатом і фікхом? Які джерела шаріату? Які цілі переслідує шаріат? Які існують пом'якшення в шаріаті? Всі ці питання були повністю розкриті у змістовній лекції вченого.
«З урахуванням того, що останнім часом все більше говорять і пишуть про шаріат як джерело небезпеки і загрози для всієї західної цивілізації, ми змушені пояснити, що така думка є глибокою помилкою, а шаріат - це джерело милосердя для людини, адже був запроваджений Всевишнім», - акцентував увагу присутніх шейх Джамаль Бадаві.
Вчений звернув увагу на те, що закон Божий не є чимось новим в історії і він розрахований не лише на певну групу людей, а на все людство.
«Дехто думає, що шаріат стосується лише мусульман. Але священний Коран говорить, що шаріат (закон Божий) був у всіх посланників Всевишнього. Тому якби це було злом, то всі пророки закликали до зла, а це абсолютно неможливо!»
Мирне співіснування з іншими
Не менш цікавою була лекція шейха Бадаві 23 квітня в рамках семінару-тренінгу для наставників «Мирне співіснування мусульман з людьми, незалежно від їх віросповідання».
Безліччю прикладів з історії д-р Джамаль Бадаві обґрунтував твердження, що мусульмани можуть мирно співіснувати з іншими людьми.
«Досить подивитися в Одкровення Всевишнього. - каже вчений. - У Корані сказано про пророків, попередників Мухаммада, яких мусульмани шанують і люблять. Там же християни і євреї називаються шанобливо - люди писання, а у зверненнях Господа, спрямованих до всього людства часто говориться «О люди!».
У даному контексті чимало питань, заданих вченому по закінченні лекцій, стосувалися життя мусульман у немусульманському суспільстві.
Усі, хто відвідав захід, висловили надію, що в майбутньому Джамаль Бадаві та інші вчені такого рівня ще неодноразово відвідають Україну.
Аудіозапис лекцій Джамаля Бадаві в ІГКЦ Києва можна прослухати тут. [http://radiosalam.podfm.ru/]
Посилання на тему:
arraid.org/ Известный исламский ученый побывал в Украине