Вчора група молодих мусульман здійснила перший етап флешмобу, метою якого було привернути увагу української громадськості до подій на Близькому Сході, де населення сектору Газа фактично зазнає геноциду — планового винищення ізраїльською армією за національною та релігійною ознакою. Група з 25 молодих людей, вбравшись у футболки з тематичними принтами, проїхалися за маршрутом метро «Лук’янівська» — «Золоті Ворота» — «Театральна» — «Хрещатик» — «Майдан Незалежності» — «Героїв Дніпра» — «Льва Толстого» — «Палац Спорту» — «Лук’янівська». Окрилені успіхом, хлопці вирішили провести ще кілька подібних акцій протягом найближчого тижня.
Як розповів ініціатор проекту, українець з палестинським корінням Ісмаїл Аль-Бехесі, вони були приємно здивовані живим інтересом, який інші пасажири проявили до їхньої акції. «Люди фотографували нас та знімали на відео, посміхалися, і взагалі сприймали позитивно. Якщо чесно, у нас перед флешмобом були деякі побоювання, наскільки нашу ініціативу сприймуть, — адже є такий тип людей, що будь-яку критику дій Ізраїлю чомусь сприймають за антисемітизм. Та й із початком російської агресії проти нашої Батьківщини в ЗМІ і соцмережах було розгорнуто досить обширну інформаційну кампанію, де Ізраїль нав’язливо асоціювали з Україною, а ДНР і ЛНР — із Палестиною, зокрема — Сектором Газа.
Мій батько — палестинець, але я народився й виріс в Україні, це моя Батьківщина. Мама моя — кримська татарка. Я люблю свою Батьківщину, і мені боляче, що на її біді якісь люди намагаються «пропіарити» Ізраїль і виправдати вбивства мирного населення в секторі Газа. Тим більше, що дії Ізраїлю в цій ситуації збігаються з поведінкою РФ відносно України: землі захоплюються, патріоти виганяються, людей викрадають і катують за любов до своєї землі й небажання дарувати її сусідам».
Ініціативу Ісмаїла підтримали його однолітки різних національностей — так народився цей флешмоб.
На спині у кожного учасника красувався хеш-теґ #геноцид_у_ГАЗІ, яким небайдужі люди відзначають записи в соцмережах про жертви й руйнування, спричинені внаслідок ізраїльської агресії. Молодих людей можна не лише сфотографувати, але й розпитати про історію ізраїльсько-палестинського конфлікту, і, зокрема, історію сектору Газа — вони завжди відкриті до спілкування.