«Ухиляйся від злого, добре чини. Шукай миру і женися за ним, бо очі Господні — до праведних, і вуха Його — до їхніх прохань…» — ці слова пролунали 30 вересня на площі біля Михайлівського монастиря, де громадська організація ІАЦ «Громадський простір» та ініціатива «Сотня янголів» провели флешмоб в рамках безстрокового марафону «Простір миру».
На захід, що пройшов під гаслом «Будуємо простір миру», зібралося близько сотні учасників: послідовники різних віровчень (серед яких і мусульмани), громадяни багатонаціональної України та іноземці, які перебувають зараз в країні. Вони зачитали вірші своїми рідними мовами, а представники релігійних спільнот цитували священні писання своїх релігій. Саме у такий спосіб товариство продемонструвало єдність усіх присутніх на основі спільних цінностей.
— Будемо створювати цей простір миру, який починається з серця і з того, що ми один одного не тільки слухаємо, але й справді чуємо, — сказала Любов Єремічева, координатор акції.
Активістка також пояснила мету акції:
— Сьогодні ми будували простір миру, символічно накресливши серце, в якому були разом з представниками різних релігій, віросповідань і культур. Всі вони читали ті речі, які притаманні саме їхнім культурам.
По завершенні акції пані Єремічева в своєму Фейсбуці подякувала тим, хто взяв в ній участь:
— Дякую за сприяння миру в країні та миру між релігіями! — написала вона.
Заступник голови ДУМУ «Умма» Євген Глущенко, що також брав участь в акції, зазначив:
— Ми показали, що всі бажаєм миру! Я слухав вірш Маршака від нашого африканського брата його рідною мовою, вірші білоруською, угорською, польською, турецькою, і я немов розумів, бо все це було про мир! Ми чули один від одного аяти Корану, псалми, уривки Старого та Нового Завіту і поважали їх.
Євген Глущенко зауважив, що під час флешмобу у Києві зібралися люди різних національностей: українці, білоруси та поляки, татари волжські та кримські, африканці, індуси та киргизи; різних вір: православні, мусульмани, католики, буддисти, кришнаїти:
— Все це як символ та повага миру, якого, на жаль, багато-де бракує. Велика подяка організаторам!