ФСБ контролює роботу кримських шкіл

ФСБ контролює роботу кримських шкіл
ФСБ контролює роботу кримських шкіл
ФСБ контролює роботу кримських шкіл
Ольга Олексіївна Тимошенко
ФСБ контролює роботу кримських шкіл
ФСБ контролює роботу кримських шкіл
06.10.2015
Оцініть статтю: 
(407 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Про те, що окупаційна влада в Криму проводить жорсткий контроль діяльності та приватного життя працівників освіти, а також примушує їх ставати інформаторами, повідомляючи в органи безпеки про настрої і теми бесід колег і батьків учнів, розповіла колишній директор євпаторійської школи Ольга Тимошенко.

— Життя в Криму дуже складне. Якщо не співати російський гімн та оди Путіну, то можна залишитися без роботи. Директори у своїх звітах для ФСБ повинні писати, що вони чули від батьків і вчителів, розповідати, хто проти РФ і хто підтримує Україну, — зізнається Тимошенко. — У нас раніше була традиція збиратися за чаєм в бібліотеці, але тепер більше трьох там зустрічатися не можна. Всіх постійно підозрюють у бунті чи змові проти Росії, — цитує слова кримського педагога Дзеркало тижня.

За словами Ольги Тимошенко, керівники навчальних закладів кожен місяць звітують перед Федеральною службою безпеки.

Як розповіла раніше керівник єдиної в Євпаторії школи з українською мовою навчання Ольга Тимошенко, в Криму проти неї порушено дві кримінальні справи:

— Я була у відпустці, за мною приїхали начальник управління освіти та її заступник, посадили в машину і сказали, що мене викликають до Міносвіти. Там мені запропонували написати заяву на звільнення за згодою сторін. Сказали, що в іншому випадку проти мене порушать кримінальну справу. За що — знайдуть. ФСБшник вже і так кожен день ходив до школи і розпитував вчителів, що я сказала і що зробила. Я швидко зібралася і виїхала в Україну. Не знала, що робити, куди йти. Була готова на будь-яку роботу, будь-яку посаду, будь-яку школу. Зараз я не можу приїжджати до Криму, оскільки проти мене все ж порушено дві кримінальні справи за сепаратизм. Придумали звинувачення — нібито я планувала 9 травня приїхати з України до Євпаторії, щоб там влаштувати теракт.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.