Ід аль-Фітр в ісламських культурних центрах України

Ід аль-Фітр в ісламських культурних центрах України
16.08.2013
Оцініть статтю: 
(430 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

 

У святковий день Ід-аль-Фітр сотні тисяч віруючих усієї України поспішали в мечеті, ісламські культурні центи і молитовні кімнати з метою здійснення спільної святкової молитви з нагоди завершення Священного місяця Рамадану . Кілька тисяч віруючих прийшли в ісламські культурні центри «Альраід». Оскільки у приміщеннях не вистачало місця для того, щоб вмістити всіх охочих, віруючі часто розташовувалися на вулиці, у дворі мечеті, ісламського культурного центру чи релігійної організації.

 

Київ
У будівлю Київського ісламського культурного центру на святкову молитву прийшли близько 2 000 осіб. Після святкової молитви заступник голови ВАГО «Альраід» Ісмаіл Кади привітав усіх присутніх з цим світлим днем, закликав їх бути уважними, добрими, прихильними і доброзичливими до інших, а також попросив молитися в цей важкий час за народи Сирії, Єгипту, М'янми, проти яких розв'язаний кривавий конфлікт.

В ІКЦ Києва також була організована культурно-розважальна програма для дітей, протягом якої відбулася церемонія нагородження переможців дитячого конкурсу з виразного читання Корану, проведеного в останні дні Рамадану. Маленькі мусульмани також отримали подарунки від організації «Ан-Нур» — солодощі і мильні бульбашки. Лоток, у якому продавали цукрову вату, також був до послуг дітей.

Крим
Більше 450 осіб відвідали ісламський культурний центр Сімферополя в цей святковий день. Присутніх пригощали солодощами й іншими гостинцями, а для волонтерів, які здійснили колосальну роботу з організації громадських іфтарів і ітікафа в останні 10 днів Рамадану, був влаштований святковий обід.

Окрема програма була передбачена для жінок і дітей, для яких організували святковий концерт і різноманітні конкурси. Маленькі мусульмани також отримали солодкі подарунки з нагоди свята.

Львів
Центр львівської організації «Ен-Небрас» цього року вперше наповнився дитячими голосами у святковий день Ід-аль-Фітр: підросло покоління діток, досить дорослих, щоб з усією серйозністю поставитися до походу в мечеть.

Маленька будівля Ісламського культурного центру вмістила понад 200 осіб. Після святкової молитви всіх парафіян запросили на солодкий стіл, а дітей порадували подарунками — книжками і солодощами.

Луганськ
Більше 800 осіб різного віку відвідали соборну мечеть Луганська з метою здійснення святкової молитви. Недостатня кількість місць у приміщенні парафіян анітрохи не засмутила, адже хороша сонячна погода дозволяла здійснити молитву і у дворі.

Після святкової молитви солодощами частували усіх: і дітей, і дорослих, а активістів місцевої мусульманської громади, кількість яких сягнула понад 150 осіб, запросили на святковий обід .

Одеса
Мусульмани Одеси здійснили святкову молитву в спеціальному наметі, який зміг вмістити всіх охочих. На молитву прийшли більше 600 дорослих і понад 100 дітей. Маленькі віряни отримали подарунки і солодощі на честь цього благословенного свята.

Мусульманську громаду Одеси в місті люблять, що не дивно, адже це одна з найбільш соціально активних громад, яка постійно організовує різні громадські, благодійні акції, заходи з метою забезпечення розвитку поліконфесіонального і полікультурного діалогу і взаєморозуміння.

Мусульмани Одеси у враженнях про свято висловлювали щиру подяку своїм землякам інших конфесій за прекрасне ставлення до них у місті.

Донецьк
У столиці Донбасу на святкову молитву прийшли більше 250 осіб. Після молитви для жінок і дітей була організована святкова програма і частування.

Крім цього, в ІКЦ Донецька протягом місяця Шавваль щопонеділка і щочетверга проводяться спільні іфтари для тих, хто дотримується посту цього місяця, слідуючи сунні Пророка, мир йому і благословення.

Запоріжжя
Запоріжжя стало ще одним містом, у якому святкування Ід було поєднано з підбиттям підсумків дитячого конкурсу з виразного читання священного Корану. Після святкової молитви, на яку прийшли більше 300 осіб, переможці конкурсу були нагороджені грошовими призами, учасники — заохочувальними.

Крім цього, юні відвідувачі мечеті запорізького ІКЦ отримали подарунки і змогли взяти участь у різноманітних конкурсах, іграх і вікторинах.

Джерело: arraid.org

Схожі матеріали:

Кримські татари відзначили Ід-аль-Фітр проведенням турніру з боротьби куреш

Три дні святкування Ід-аль-Фітр для мусульман України

Президент привітав мусульман України зі святом Ураза-Байрам

Святкові молитви з нагоди Ід аль-Фітр відбудуться у мечетях України в четвер

Мусульмани з різних міст України діляться враженнями про Рамадан-2013

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.