Єдність багатонаціонального українського народу: підсумки II Міжнародної ісламознавчої конференції в Донецьку

Єдність багатонаціонального українського народу: підсумки II Міжнародної ісламознавчої конференції в Донецьку
Єдність багатонаціонального українського народу: підсумки II Міжнародної ісламознавчої конференції в Донецьку
29.09.2012
Оцініть статтю: 
(32 оцінки)
nourdeen
Зображення користувача nourdeen.

27 вересня 2012 в Донецьку відбулася II Міжнародна науково-практична конференція «Іслам та ісламознавство в Україні». Організаторами виступили Інститут інформатики і штучного інтелекту ДонНТУ, Центр релігієзнавчих досліджень та міжнародних духовних стосунків, Духовне управління мусульман України «Умма» і ВАГО «Альраід».

Ця конференція зібрала в стінах вищезгаданого Вузу майже 4 десятки вчених, громадських і релігійних діячів не лише з різних регіонів України, але також з Білорусі, Грузії та Молдови. Тут були представлені не тільки цікаві доповіді, але й продемонстровані недавні археологічні знахідки на знайденій в ході розкопок річної стоянці золотоординського хана.


«Мусульмани України», а не «мусульмани в Україні»


Як підкреслив у своїй вітальній промові директор Інституту інформатики і штучного інтелекту ДонНТУ Анатолій Шевченко, Україні цілком під силу роль держави, що об'єднує всі країни, в яких Іслам не є домінуючою релігією: для загального блага, взаєморозуміння та спільної побудови кращого майбутнього. При цьому для успішної взаємодії представників різних конфесій необхідно очистити Іслам від тієї спотвореної інформації, яка, на жаль, присутня в медіапросторі останнім часом.


Саїд Ісмагілов, муфтій ДУМУ «Умма», визначив основні програмні принципи Духовного управління. Перш за все, необхідно розуміти, що немає «мусульман в Україні» - але є мусульмани України, і вони є повноправною і органічною частиною українського суспільства, мають історичні корені тут і Україна для них така ж Батьківщина, як і для представників інших конфесій. «Ми повинні тісніше взаємодіяти між собою, керуючись наднаціональними принципами, і не забувати, що мусульмани України - це мусульмани Європи і потрібно розвивати зв'язки в тому числі і в європейському напрямку».

Спільними зусиллями - до спільного благополуччю

Голова ВАГО «Альраід» Бассил Мареі сказав про важливість відкритого діалогу: «Деякі люди вважають, що мусульмани закриті і відгороджені від решти світу. Нам дуже важливо орієнтуватися в цьому питанні на приклад Пророка, орієнтуючись на приклад Пророка, працювати над собою і займатися самоосвітою, і такі конференції серед іншого служать цим цілям. Вони також допомагають досягти взаєморозуміння з представниками інших конфесій для подальшого плідного співробітництва ».


Начальник управління у справах національностей та релігії Донецької обладміністрації Ірина Добаріна не приховувала позитивних емоцій: «Незважаючи на те що церква відділена від держави - ВАГО« Альраід »і ДУМУ« Умма »завжди запрошують нас на свої заходи, і я вдячна організаторам за це. Адже їх прагнення співпрацювати показує, що вони не прагнуть відгородитися від держави і від суспільства, вони бачать ті цілі, до яких можна і потрібно прагнути разом, і є відкритими для взаємодії.


Такі заходи сприяють розвитку взаєморозуміння, релігійної терпимості і міжконфесійного миру, а також координації різних верств населення для об'єднання їх зусиль у вирішенні важливих суспільних питань.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.