Іноземні студенти та релігійні меншини Донбасу довіряють українському народу

1
Саід Ісмагілов зазначив, що в Україні немає утисків ні за расовим, ні за релігійним принципом.
22.05.2014
Оцініть статтю: 
(78 оцінки)
oleg
Зображення користувача oleg.

Іноземні студенти та представники релігійних меншин, які через дії сепаратистів почали турбуватися за своє майбутнє на Донбасі, сподіваються на стабільність в результаті президентських виборів 25 травня.

Муфтій Духовного управління мусульман України «Умма» зазначив, що ставлення до іноземців в Україні набагато краще, ніж у Росії.


«У нас є, була і залишається довіра до українського народу, довіра між мусульманами і, скажімо, християнами або представниками інших конфесій. Ми вільно знаходимо спільну мову. У нас немає ксенофобії, ненависті, немає фашизму, немає скінхедів, яких дуже багато в Росії. Тобто якщо порівнювати ситуацію, то для мусульман Україна набагато вища за рівнем», — зазначив шейх Саід Ісмагілов, імам місцевої мечеті.


За його словами, в Донецьку також знайшли свій дім етнічні татари, вірмени, азербайджанці, греки, євреї та представники багатьох інших народів. Всі вони кажуть, що цінують свободу, як етнічну так і релігійну, яку вони отримали після розпаду Радянського Союзу. «В Україні багато прав і свободи, які дають мусульманам можливість розвиватися. Якщо порівнювати ситуацію з Росією-то у нас набагато краще», — сказав Ісмагілов.


Водночас муфтій переживає, що сепаратизм і посилення російського впливу негативно вплинуть і на місцеві релігійні меншини. Адже про расистське ставлення до себе з розгойдуванням проросійських настроїв вже заявляють студенти-іноземці, які навчаються в Донецьку. Керівництво ВНЗ радить їм задля безпеки при першій же можливості виїжджати з Донецька, передаэ Корреспондент.


Телесюжет про настрої і побоювання в Донецькій області підготував Голос Америки.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.