Кримськотатарський і гагаузький лідери разом зробили іфтар

1
Більшість гагаузів, понад 180 тисяч, живуть в Автономному територіальному утворенні Гагауз Єрі у складі республіки Молдова.
30.08.2010
Оцініть статтю: 
(330 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

Голова Меджлісу кримськотатарського народу Мустафа Джемільов запросив Президента Гагауз Єрі Михайла Формузала на іфтар (ритуальна вечеря мусульман під час місяця Рамазан). Зустріч відбулася 22 серпня в місті Ялта, передає QHA з посиланням на прес-службу Меджлісу.

В іфтарі взяли участь Президент Всесвітнього Конгресу кримських татар Рефат Чубаров, члени Меджлісу Алі Хамзін, Заур Смірнов, а також в.о. голови ялтинського регіонального меджлісу Усеїн Чапух.

Повідомляється, що в ході зустрічі відбулася розмова, під час якої голова Меджлісу і Президент Гагауз Єрі проінформували один одного про сучасне становище кримськотатарського і гагаузького народів, а також про перспективу розвитку народів у ході сучасних процесів, що відбуваються в Україні і Молдові.

Рефат Чубаров виступив з пропозицією про розвиток програми культурного обміну між Всесвітнім Конгресом кримськотатарського народу і Всесвітнім Конгресом гагаузів «з метою зміцнення дружби між двома тюркськими народами», з чим погодився і висловив готовність підтримати Президент Гагауз Єрі Михайло Формузал, мовиться у повідомленні прес-служби Меджлісу.

У свою чергу гагаузький лідер подякував голові Меджлісу кримськотатарського народу за теплий прийом і запросив його відвідати столицю АТУ Гагауз Єрі місто Комрат.

Для довідки

Гагаузи є нащадками тюркських племен. Їх коріння сягає далеко в минуле, до давніх племен огузів. Найближчими до гагаузів народами вважаються тюрки з Туреччини, Азербайджану, Туркменістану і тюрки огузського походження Криму.

Більшість гагаузів, понад 180 тисяч, живуть в Автономному територіальному утворенні Гагауз Єрі у складі республіки Молдова.

Ще одна частина, близько 35 тисяч, проживає в Україні, в основному в Одеській області.

6 березня 2007 року у країні була заснована Всеукраїнська громадська організація «Союз Гагаузів України».

За матеріалами QHA

Посилання на тему:

В Кебір-Джамі пройшов перший іфтар

В Сімферополі впродовж всього Рамадану проводитимуться благодійні іфтари

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.