Мусульманки Харкова: «Дітям у стосунках з батьками потрібні, передусім, відвертість та увага»

1
Обидва батьки несуть відповідальність за найкраще виховання дитини
13.06.2012
Оцініть статтю: 
(14 оцінки)
nourdeen
Зображення користувача nourdeen.

Діти — не лише велика радість та відрада очей для своїх батьків, але й величезна відповідальність, яка покладається на них. Цю відповідальність батьки та матері несуть як у цьому житті, так і в житті наступному — адже в Судний День вони неодмінно будуть запитані про те, як вони виховали своїх нащадків і як будували стосунки зі своїми чадами. Така величезна відповідальність спонукає мусульман шукати знань про виховання дітей і створення атмосфери довіри в сім'ї.

Так було і 4 червня 2012 року, коли в харківському Ісламському культурному центрі «Аль-Манар» відбувся семінар для жінок, присвячений дню захисту дітей. Учасниці отримали корисну інформацію, яка дала можливість проаналізувати свої стосунки з власними дітьми й атмосферу в сім'ї.

Семінар відкрила Світлана Путиліна, яка виступила з лекцією «Виховання дітей в Ісламі». Вона почала зі спростування стереотипу, згідно з яким мати займається вихованням дітей, тоді як батько може проявляти безпечність в цьому питанні.

«Обидва батьки несуть відповідальність за найкраще виховання дитини, будучи для неї зразком доброї поведінки. Діти з'являються на світ із гарантованими правами і вимогами до їх батьків, родичів і суспільства, у свою чергу, стаючи дорослими, вони також зобов'язані дотримуватися певних норм моральної поведінки», — підкреслила Світлана.


Перш, ніж вимагати від дитини — придивися до себе

Примітна історія про халіфа Умара (да буде задоволений ним Аллаг), до якого одного разу прийшла людина зі скаргою на сина. Умар (да буде задоволений ним Аллаг) призвав до себе юнака, щоб з'ясувати причини його поведінки і дати настанови в тому, як повинен мусульманин відноситися до своїх батьків. Умар (да буде задоволений ним Аллаг) перерахував обов'язки батьків: «По-перше, майбутній батько повинен обрати для своєї дитини благочестиву матір. По-друге, батьки зобов'язані дати їй хороше, благородне ім'я. По-третє, матері й батьку слід, передусім, потурбуватися не про матеріальний добробут своєї дитини, а про надбання нею знань, корисних для її душі. Вони повинні навчити її жити, порівнюючи свої дії з Книгою Аллага — Священним Кораном».

Чимало уваги лектор приділила питанням правильної взаємодії батьків зі своїми дітьми. Адже діти не ростуть в ізоляції: в дитсаду, школі, у дворі вони спілкуються із однолітками, які не виховуються у межах Ісламу. Треба постійно працювати над собою і над побудовою довірчих стосунків з дитиною, щоб уберегти її від втрати своєї ісламської ідентичності і допомогти вирости здоровою, чесною, порядною; уберегти її від шкідливих чинників, що згубно впливають на психіку і душу дитини.

Не варто довіряти статеве виховання дитини стороннім

Статеве виховання дитини дуже важливо розпочинати з пелюшок, щоб у неї згодом не виникло порушень гендерного сприйняття своєї особи. Про його особливості розповіла в лекції «Статеве виховання дітей» Оксана Ельшейх. Вона ознайомила присутніх з ключовими моментами статевої освіти і виховання дитини, а також розповіла, коли та як краще за все починати статеве виховання.

«Діти починають усвідомлювати статеві відмінності, що існують між ними, вже з двох-
трьох років. Статеве виховання дитини повинне починатися з самого народження. Дівчатка і хлопчики мають по-різному виховуватися в таких сферах, як вибір одягу, іграшок та ігор тощо», — розповідала вона.

Оксана нагадала всім гостям, що варто приділити величезну увагу статевому вихованню, не дивлячись на те, що це є однією з найскрутніших областей для батьків: «Більшість батьків, на жаль, не особливо серйозно підходять до цієї теми або ж соромляться обговорювати її зі своїми дітьми. Цікавість дітей в цій сфері, проте, нікуди не дінеться від того, що батьки уникатимуть її обговорення, — вони намагатимуться знайти відповіді на питання, що цікавлять, у бесідах з однолітками або в Інтернеті, що може привести до поганих наслідків.

Потреба в релігійних знаннях і увазі батьків

Формування особистості дитини та її статевої поведінки невід'ємна від релігійного виховання: чим більше дитина буде навчена релігії, тим щасливіше буде її життя. Відповідальність за отримання дітьми релігійних знань, в першу чергу, лежить на їх батьках. Крім того, матері та батьки повинні щиро просити в Аллага міцної віри, праведності і благочестя для своїх дітей, щоб, ставши істинними рабами свого Творця, набули достатку Його та увійшли до садів Раю.

На завершення семінару дорослі змогли поглянути на світ очима дітей: їм був представлений відеоролик, в якому діти розповідали, якими вони хочуть бачити своїх батьків і що їм приносить найбільшу радість. Багато дорослих не могли стримати сліз під час перегляду, адже ролик змусив їх проаналізувати взаємовідносини зі своїми дітьми, найбільшим бажанням яких були не «круті» іграшки і великий гардероб — але увага батьків, якої, на жаль, їм так бракує.

Власкор.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.