Науково-культурна спадщина ісламської цивілізації очима юних дослідників

Науково-культурна спадщина ісламської цивілізації очима юних дослідників
03.12.2011
Оцініть статтю: 
(58 оцінки)
nourdeen
Зображення користувача nourdeen.

У Сімферополі в ісламському громадському культурному центрі ВАГО «Альраїд» для слухачів дитячої школи «Хабібуллах» було проведено круглий стіл на тему «1000 й один винахід».

Метою заходу було пробудити інтерес дітей до вивчення історії, яке не зводилося б до простого заучування фактів і дат, але пробудило б як інтерес юних дослідників минулого, так і усвідомлення величі тієї культури, носіями якої вони є самі.

Як повідомляє arraid.org, круглий стіл був справжній: дорослі склали столи колом, передбачили місця для аудиторії, що зібралася, та організували каву-брейк, діти ж підготували цікаві доповіді.

Найменші учні прочитали короткі сури з Корану і попросили Всевишнього, щоб їхні старші брати і сестри змогли гідно представити свої доповіді, донести до слухачів знання, які отримали самі під час підготовки.

Десятеро доповідачів виступили з доповідями про те, як мусульманські вчені зробили перші відкриття в різних науках: Абуль-Касим аз-Захраві (прославлений хірург Середньовіччя, відомий на Заході як Абуль-Касіс) придумав скальпель і багато інших інструментів, якими і в наш час користуються лікарі; Ібн Аль Байтар вивчив і описав лікувальні властивості багатьох трав. Такі мусульманські вчені, як Біруні, Ахмад аль Фергані, Аль Ідрісі, Ібн Хальдун, Джабір ібн Хайян, Аль Джазарі, Аль Хорезмі зробили безліч відкриттів в області математики, астрономії, географії, хімії, фізики, інженерної справи.

Такий круглий стіл в ІОКЦ м. Сімферополь проводиться вже вдруге. Праця юних дослідників, які самостійно знайшли і представили безліч цікавих досліджень, не залишилась без винагороди: автори кращих досліджень отримали призи, які вручила керівник жіночого відділу Фатіма Амруллаєва. Однак головним результатом цього заходу є те, що і юні дослідники, і зібрана ними аудиторія не тільки почули безліч корисної інформації, але й відчули себе причетними до багатющої і гідної поваги наукової та культурної спадщини.

Найближчим часом подібні заходи пройдуть і в інших містах України.

Зоре оджа УМЕРОВА
м. Сімферополь

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.