Рада духовних управлінь мусульман України оголосила 11 серпня початком Рамадану

Рада духовних управлінь мусульман України оголосила 11 серпня початком Рамадану
11.08.2010
Оцініть статтю: 
(369 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

Рада представників духовних управлінь і центрів мусульман України оголосила про те, що 11 серпня 2010 року для українських мусульман починається Священний місяць Рамадан. Відповідно до постанови Європейської Ради з фатв і досліджень всім мусульманам Європи рекомендується починати піст Священного Рамадану цього дня. Про це «Іслам в Україні» повідомили в прес-службі Ради духовних управлінь.

Поява молодого місяця очікується у вівторок, 10 серпня, о 6 годині 8 хвилин за київським часом.

«Відповідно до сунни пророка Мухаммада, фіксація молодика в будь-якій точці землі означає настання Рамадану для всіх мусульман, що отримали цю радісну звістку», - підкреслюється у повідомленні.

Піст – один з п'яти стовпів Ісламу

Священний Рамадан – місяць посту, щедрості, молитов і читання Корану. У цей місяць Всевишній Господь послав своє останнє божественне одкровення – Коран і наказав віруючим поститися з вірою, надією, смиренністю і розкаянням.

«Той з вас, кого застане місяць Рамадан, в якому був посланий Коран, — істинне керівництво для людей, роз'яснення прямого шляху і розрізнення [між істиною і неправдою], — хай проводить його, постячись...» (Коран, 2:185).

Піст для мусульман — один з найголовніших релігійних обрядів. Не зважаючи на спекотне літо, під час посту кожен мусульманин зобов'язаний відмовитися від їжі, пиття й подружніх інтимних стосунків від сходу до заходу сонця.

Піст навчає цінувати Божі дари — їжу і пиття. Віруючі на власному досвіді пізнають почуття голоду, що спонукає їх бути чуйнішими до потреб мільйонів бідних людей. Саме під час Рамадану мусульмани прагнуть бути особливо щедрими.

Для тих, хто хворий, подорожує, для вагітних жінок і матерів, що годують немовлят, піст допускається перенести на інший час року. Тим, хто з об'єктивних причин взагалі не може тримати піст, потрібно нагодувати або роздати милостиню бідним.

Поява наступного молодика знаменує закінчення Священного Рамадану і настання свята Ід-аль-Фітр (Рамадан-Байрам), яким завершується місяць посту. У 2010 році цей святковий день припадає, за попередніми даними, на 9 вересня.

Для довідки

Рада представників духовних управлінь і центрів мусульман України (Рада духовних управлінь) при Державному комітеті України у справах національностей і релігій створена у квітні 2009 року. До її складу входять Духовне управління мусульман Криму, Духовне управління мусульман України «Умма» і Регіональне об'єднання незалежних мусульманських громад «Київський муфтіят», що представляють переважну більшість українських послідовників Ісламу.

Рада є представницьким і дорадчо-консультативним органом мусульман країни.

За матеріалами прес-служби Ради духовних управлінь мусульман України

Посилання на тему:

Новини

Незважаючи на літню спеку мусульмани України з нетерпіння чекають на Рамадан

Статті

Дари Священного Рамадану

Невідома користь посту

Коли починається Рамадан?

Коли відчиняються ворота Раю

Ша'бан - місяць підготовки до Рамадану

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.