Рамадан в Криму пройде в інших реаліях

1
Шатер Рамадану в Сімферополі (безоплатні іфтари), arraid.org.
01.07.2014
Оцініть статтю: 
(115 оцінки)
oleg
Зображення користувача oleg.

Розпочався священний місяць Рамадан. Мусульмани Криму поряд з усім мусульманським світом дотримуються посту. У попередні роки з наміром провести священний місяць разом з кримськими одновірцями на півострів приїжджали релігійні діячі з Туреччини, за сприяння турецьких бізнесменів споруджувалися намети для розговіння, в яких всім тим, хто постує роздавали безкоштовне пригощання, а нужденним сім'ям - пакети з продовольством. Яким буде нинішній Рамазан для мусульман Криму, що опинилися в нових для себе умовах?

Про це в інтерв'ю для Крим.Реаліі розповів заступник Муфтія мусульман Криму Айдер Ісмаілов.


- Звичайно ж, цього року Рамадан пройде в дещо інших реаліях. Останні події в Криму помітно вплинули на настрій суспільства. Це не означає, що у нас є проблеми з дотриманням посту, вчиненням обов'язкових намазів, молитов. Мечеті Криму будуть відкриті для прихожан цілодобово, імами будуть всі на місцях. Але, думаю, будуть труднощі з роздачею пакетів продовольства нужденним, наданням матеріальної допомоги літнім і хворим людям. У зв'язку з тим, що поки не налагоджена робота банків, на наші рахунки не надходять гроші на благодійні цілі. У колишні роки багато наших співвітчизників із-за кордону приїжджали до Криму, щоб провести цей священний місяць з нами.


У минулі роки напередодні Рамадана у дворі Кебір-джамі (головна мечеть Сімферополя - Прим. ред.) і деяких містах і селищах споруджувався намет для розговіння, в якому протягом 30 днів годували безкоштовною їжею всіх нужденних.


І, ймовірно, нові умови, в яких опинився Крим, вплинуть на святкування і Курбан-байраму (Свято жертвопринесення - Прим. ред.). У 2013 році на це свято з'їхалися представники кримських татар, що проживають в Туреччині, Голландії, Америці, Канаді, Румунії, Австрії, Німеччині, щоб принести жертви на землі предків. Тоді свято було ще одним кроком до зміцнення зв'язку між материнським ядром народу і його діаспорою.


- Значить, вчителів релігії з Туреччини в цьому році не буде?


- Ми чекаємо на приїзд 4-х вчителів, підготовлені всі необхідні документи. Але чи зможуть вони приїхати чи ні - сказати остаточно неможливо. Щорічно ми зустрічали 5-10 богословів з Туреччини, що допомагають нам підвищити рівень релігійних знань. В даний час в Криму продовжують свою діяльність 22 вчителя. Є проблеми з пролонгацією їх терміну релігійної служби тут.


- Оскільки є труднощі з отриманням благодійної допомоги з Туреччини, чи немає аналогічних пропозицій з Росії, наприклад, з Татарстану, звідки різні делегації зачастили до Криму?


- Ні, таких пропозицій з Росії не було. Та справа навіть не в цьому, допомога з Росії може бути, це окреме питання. Але обмежувати спроби допомоги з боку кримськотатарської діаспори, яка намагається всіляко підтримувати своїх братів, родичів в Криму, не зовсім правильно. Торік за сприяння нашої діаспори в Криму були роздані кілька сотень пакетів продуктів, необхідних для приготування страв для розговіння. У цьому ж році ми позбавлені цієї можливості, і сотні нужденних людей, особливо зараз, коли ціни на продукти харчування зросли в кілька разів, залишаться без цієї допомоги.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.