Росія поширила на Крим свою заборону ісламської літератури

1
До анексії Криму мусульмани не переслідувалися за зберігання релігійної літератури.
30.08.2014
Оцініть статтю: 
(60 оцінки)
oleg
Зображення користувача oleg.

Проросійська влада в Криму наклала заборону на літературу, а також аудіо- та відеоматеріали ісламського змісту. Перелік заборонених релігійних матеріалів складається з понад 300 позицій. Таке рішення кримської влади викликало невдоволення місцевих мусульман, більшість з яких становлять кримські татари.

Нагадаємо, Російська Федерація анексувала Кримський півострів у березні 2014 року.


Після заборони співробітники силових структур Криму розпочали масштабну перевірку ісламських культурно-освітніх центрів і мечетей на предмет наявності заборонених інформаційних матеріалів з ​​їх подальшою конфіскацією під приводом того, що ці матеріали закликають до екстремізму і тероризму.


Під забороною виявилися такі популярні серед російськомовних мусульман книги, як «Сади праведних», «Сорок хадісів ан-Нававі», «Ар-рахік аль-Махтум», «Загальне уявлення про іслам», «Особистість сучасного мусульманина», а також збірник дуа «Фортеця мусульманина».


Переслідування


Заборона на ісламську літературу послідувала за серією заходів, які нова влада Криму вжила на адресу кримських татар, які відкинули приєднання Криму до Російської Федерації, розцінивши це як утиск їх прав і навмисне переслідування.


Напевно, найголовнішим з таких заходів стало оголошення «персонами нон грата» в Криму таких відомих лідерів кримських татар, як депутат парламенту Мустафа Джемілєв і глава Меджлісукримсько-татарського народу Рефат Чубаров.


Перевірки


Протягом останніх тижнів кілька ісламських культурно-освітніх організацій, мечетей і будинків кримських татар піддалися обшукам з боку співробітників силових структур Криму на предмет наявності «зброї та заборонених матеріалів». Силовики так нічого і не знайшли.


Тепер татари, які проживають на території Криму, намагаються утримуватися від будь-яких коментарів з приводу того, що відбувається, можливо, побоюючись того, щоб не потрапити на допит до силовиків.


«Те, що відбувається в Криму, є обмеженням прав і насадженням російського диктаторського режиму, особливо щодо тих, хто виступає проти нього, зокрема, кримських татар», − сказав глава татарської діаспори в Криму Аслан Омар.


Омар також заявив, що сьогодні практично всі кримчани відчувають цей «диктаторський режим»,сумуючи за свободою, якою вони користувалися, будучи у складі української держави.


Утримати іслам в рамках традиції


Відомі ісламські діячі України розцінюють заборону ісламської літератури та інших матеріалів релігійного змісту як спробу поставити іслам у рамки, що задовольняють Росію − щоб ця релігія грала в житті татар роль традиції, обрядів.


Муфтій Духовного управління мусульман України (ДУМУ) «Умма» Саід Ісмагілов сказав у інтерв'ю для агентства «Аль-Джазіра», що перелік заборонених матеріалів включає в себе книги, які користуються світовою популярністю і які не належать до певних ісламських течій, і тим паче ніяк не стосуються екстремізму і тероризму.


Він також додав, що метою цієї заборони є спроба утримати іслам в головах людей на рівні традицій і обрядів і не дати йому вийти на рівень інтелектуальний, на рівень, де іслам спонукає людей впроваджувати позитивні зміни в суспільстві.


Саід Ісмагілов також зазначив, що мусульмани Криму страждають від того ж, що і всі мусульмани Росії − держава хоче, щоб мусульмани мислили себе не мусульманами, а росіянами, що, по суті, є продовженням гнітючої політики Радянського Союзу, яку він практикував по відношенню до мусульман та представників інших релігій.


Джерело: islam.com.ua

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.