Щирість під відкритим небом

1
Нічліг під відкритим небом - це випробування щирості і жертвування своїм самолюбством заради достатку Всевишнього.
13.11.2012
Оцініть статтю: 
(404 оцінки)
nourdeen
Зображення користувача nourdeen.

Ще один день з життя прочан у Мецці і Медині. Репортаж нашого власного кореспондента в Саудівській Аравії.

Подія в Хаджі нагадала українським прочанам про важливість ділитися зі своїм ближнім

Перебування в долині Міна загартувало волю і рішучість паломників, які заради досягнення достатку Всевишнього відмовилися від звичного комфорту, проживали групами в наметах і вистоювали довгі черги, щоб зробити обмивання перед молитвою: усе це знову і знову нагадувало їм про важливість терпіння і тієї великої мети, заради якої вони подолали величезні відстані.

З самого ранку 25 жовтня 2012, після здійснення вранішньої молитви в день Арафа, мільйони паломників рушили з табору в Міні в бік долини біля підніжжя гори Ар-Рахма.

Випробування щирості

Прибуття на Арафат стало для українських паломників випробуванням щирості їхньої віри: заздалегідь відведений для українських мусульман місце виявилося з технічних причин зайнято однією з груп паломників з Марокко.

На щастя, конфлікту не відбулося: ситуація розрядилася після нагадування керівника української групи, голови ВАГО «Альраїд» в Одесі шейха Імада Абу-р-Руббіа, про часи Пророка, мир йому і благословення, коли ансари в Медині добровільно поспішали поділитися з переселенцями з Мекки своїм житлом і найдорожчим з майна, сподіваючись тільки на винагороду Всевишнього.

Цей момент змусив багатьох задуматися про щирість звий віри і чистоті наміри в своєму серці, побачити справжню мету свого перебування в долині Арафат. У результаті конфлікт згас, не розпочавшись: в розрахованому на 200 паломників таборі розташувалося 400 осіб, і при цьому кожен прагнув поділитися саме своїм місцем.

Духовне очищення по мірі наростання труднощів

За словами шейха Імада, кожна з дій Хаджу має особливе значення. Прочани крок за кроком поступово переміщаються зі звичних умов - проживання в комфортабельних номерах в готелі Медини - до більш складних. Це 12-годинна дорога в Мекку, менш комфортабельний готель в околицях Заповідної Мечеті, і далі - поселення паломників в наметовому містечку в долині Міна, де вони перебувають практично в польових умовах.

І чим складніше умови проживання - тим згуртованішими стають паломники, прагнучи допомогти один одному і проявляючи справжні братерські стосунки. Нічліг під відкритим небом після дня Арафа - це дійсно випробування щирості і жертвування своїм самолюбством заради достатку Всевишнього. Проповіді, лекції та уроки зміцнювали паломників, а колективні звеличенння Всевишнього і вознесіння Йому в благаннях своїх сподівань створило світлу атмосферу духовності, привітності, умиротворення.

Власний кореспондент в Саудівській Аравії.

Матеріали по темі:

Українські паломники відвідали Медіну (ФОТО)

Мусульмани України прибули до Саудівської Аравії, щоб узяти участь у хаджі

Українські прочани вилетіли до Медіни прямим чартерним рейсом

Українська делегація у складі понад 160 прочан вже готова вирушити до Мекки

Українські мусульмани готуються до паломництва в Мекку

Теги: Іслам в Україні, мусульмани, хадж, паломництво, Медіна, Мекка, Саудівська Аравія, українці.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.