Цей рік приніс чимало випробувань в регіони, в яких компактно проживають більшість українських мусульман. Багато були змушені покинути свої будинки і шукати притулку в інших регіонах країни; багато хто залишився у своїх населених пунктах, перебуваючи в постійному страху через військові дії (на Донбасі) і можливі репресії з боку окупаційної влади (у Криму).
Однак всупереч всім негараздам в нашій країні люди, що володіють більшим достатком, ніж навколишні, прагнуть поділитися з тими, кому особливо важко. Не стали винятком і два вищезгаданих регіона - хоча їх жителям і доводиться найважче.
Донбас
Прагнення мусульман Донбасу до скоєння богоугодних справ не зломили навіть триваючі військові дії. Люди не просто прийшли на святкову молитву (півтора десятка в Луганську, близько 100 в Донецьку), але й знайшли кошти і можливості здійснити обряд жертвопринесення! Близько 700 кг розданого м'яса (баранина, яловичина) стали чудовим подарунком для багатьох людей в цьому стрімко бідніючому регіоні.
Доставку м'яса нужденним в різні населені пункти здійснювали по-різному: кудись пересилали гроші на придбання баранчика, так як доставка готового м'яса була скрутною; кудись здійснювали доставку своїми силами буквально «на перекладних»: в основному на маршрутках.
Крим
Близько 1000 кг м'яса роздали бідним родинам у Криму, хоча економічна ситуація на півострові залишає бажати кращого: стрімке зростання цін на тлі масових звільнень і скорочень доходів населення, нерегулярних поставок продуктів харчування та госптоварів, та ін.
Святковим ранком в сімферопольський культурний центр "Созіданіє" прийшли близько п'яти сотень мусульман, щоб спільно здійснити урочисту молитву, яка, як і в інших мечетях півострова, почалася в 8:30. Мечеть була переповнена, і деяким парафіянам навіть довелося молитися на вулиці.
Парафіян і гостей Центру чекав плов і солодкий стіл, а дітей, крім іншого - подарунки, солодка вата і величезний надувний батут у дворі.