У Хадж вирушило менше українських паломників, ніж зазвичай

У Хадж вирушило менше українських паломників, ніж зазвичай
Цього року з території України в Хадж вирушило значно менше паломників
Паломники
У Хадж вирушило менше українських паломників, ніж зазвичай
Падіння крана в Мецці
Cотні прочан стали жертвами падіння крана в Мецці в храмі аль-Харам
У Хадж вирушило менше українських паломників, ніж зазвичай
Паломники
Падіння крана в Мецці
14.09.2015
Оцініть статтю: 
(278 оцінки)
Власкор
Зображення користувача Власкор.

Цього року з території України, підконтрольної українській владі, в Хадж вирушило значно менше паломників, ніж у минулі роки — до Священної Мекки в понеділок, 14 вересня, виїхали 75 осіб.

Про це на своїй сторінці в соцмережі Фейсбук пише муфтій Духовного управління мусульман України «Умма» Саід Ісмагілов. 

— На жаль, цього року з України їде значно менше паломників, ніж у минулі роки. Пов’язано це відразу з декількома факторами.

Перший — економічний. Незважаючи на те, що ціна в доларах у туроператора, що обслуговує паломників така ж, як і в попередні роки, через інфляцію національної валюти платоспроможність українців знизилася, — пише муфтій, називаючи й інші фактори.

— Другий фактор — воєнний. Велика частина мусульман України проживає в окупованому Криму (до 400 тис.) і на окупованій території Донбасу (до 150 тис.). Третій — політичний. Вже другий рік поспіль Росія демпінгує на ринку надання послуг для паломників — кримських татар. Цього року ціна Хаджу знову менше, ніж ціна в Україні.

Як пише шейх Саід, незадовго до початку Хаджу «влада» Криму оголосила, що частину витрат бере на себе республіканський бюджет, у той час, як в Україні держава є світською, церква відділена від держави.

— В Україні держава відокремлена від релігії і не має права фінансувати релігійні конфесії. Тому у нас економічно обґрунтовані ціни, вони вищі, і паломник сам оплачує всі свої витрати. Мусульмани Криму, і так не багаті, в таких умовах вибирають ціну, яка їм по кишені. При цьому така цінова політика підноситься як «турбота» окупантів про кримських татар, — зауважує Саід-хазрат і нагадує, — Метод батога і пряника має давню історію.

Шейх Саід також повідомляє, що серед 107 загиблих і сотень постраждалих в результаті падіння будівельного крана в Мецці прочан з України (в тому числі і з Криму) немає.

Як раніше повідомляв Іслам в Україні, кримська група, що складається з 300 осіб, відрізняється від інших паломників, оскільки тримає в руках національні прапори кримськотатарського народу. ЇЇ супроводжують представники ДУМ Криму, вони надають одновірцям допомогу, дають рекомендації зі здійснення обрядів Хаджу.

Нагадаємо, більше сотні прочан стали жертвами падіння крана в Мецці в храмі аль-Харам, що в перекладі означає «Заповідна мечеть». Жертви трагедії у момент обвалення знаходилися в мечеті на молитві. Причиною падіння крана став сильний вітер.

Як розповів представник цивільної оборони Саудівської Аравії, в Мецці і в ряді інших міст королівства бушує буря.

У Масджид аль-Харам впродовж двох років ведеться масштабна реконструкція. Це найбільша в світі мечеть, у внутрішньому дворі якої знаходиться головна святиня Ісламу — Кааба. Паломництво до Мекки раз у житті трактується як обов’язкова дія для благочестивих мусульман.

Трагедія в храмі
Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.