У Криму мечеть XIX століття використовується в якості гуртожитку

1
Після 1944 року за наказом радянської влади, мінарет зруйнували, а будівлю віддали під гуртожиток.
1
Робота з повернення культової будівлі продовжується ще з 1989 року.
1
1
22.05.2014
Оцініть статтю: 
(127 оцінки)
oleg
Зображення користувача oleg.

У Білогірську будівлю мечеті дев'ятнадцятого століття використовують в якості сімейного гуртожитку. Про це розповіла прес-служба Духовного управління мусульман Криму (ДУМК).

До депортації кримських татар мечеть називалася «Елдирим маалесі джамісі» (мечеть вулиці Елдирим), її прикрашав високий мінарет.


Після 1944 року за наказом радянської влади, мінарет зруйнували, а будівлю віддали під гуртожиток. Сьогодні там проживає вісім сімей.


За словами старійшини Біляла Ільясова роботу з повернення культової будівлі почали ще у 1989-му році. Питання не зрушилося з місця до сьогоднішнього дня, повідомляє 15 хвилин.


Місцева влада на заяви мусульманської громади відповідає, що їм нікуди переселити проживаючих там людей, тому й не можуть повернути будівлю мечеті.


За даними ДУМК, до 1944 року в Білогірську функціонували 27 мечетей, які розташовувалися через кожні 2-3 вулиці.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.