У Запоріжжі обговорили актуальні проблеми мусульманської громади

У Запоріжжі обговорили актуальні проблеми мусульманської громади
(Саід Ісмагілов©): У конференц-залі готелю «Інтурист» м. Запоріжжі пройшов круглий стіл мусульман Запорізької області
У Запоріжжі обговорили актуальні проблеми мусульманської громади
(Саід Ісмагілов©): Людей дуже турбує практика паталогоанатомічного розтину померлих
У Запоріжжі обговорили актуальні проблеми мусульманської громади
(Саід Ісмагілов©): У заході взяли участь більше 50 мусульман із Запоріжжя, Мелітополя, а також імами з Луганська, Донецька, Дніпропетровська
У Запоріжжі обговорили актуальні проблеми мусульманської громади
(Саід Ісмагілов©): Серед актуальних проблем, що стоять перед мусульманською громадою, - будівництво соборної мечеті
У Запоріжжі обговорили актуальні проблеми мусульманської громади
У Запоріжжі обговорили актуальні проблеми мусульманської громади
У Запоріжжі обговорили актуальні проблеми мусульманської громади
У Запоріжжі обговорили актуальні проблеми мусульманської громади

30 вересня у конференц-залі готелю «Інтурист» м. Запоріжжя пройшов круглий стіл мусульман Запорізької області за участю шейха Саіда Ісмагілова (Духовне управління мусульман України «Умма»), імама Ісламського культурного центру, заступника керівника ДУМУ «Умма» Мухаммада Мамутова та директора Департаменту культури, туризму, національностей і релігій облдержадміністрації Владислава Мороко.

У заході взяли участь понад 50 мусульман із Запоріжжя, Мелітополя, а також імами з Луганська, Донецька, Дніпропетровська, − йдеться в повідомленні Управління міжнаціональних відносин та релігій Департаменту культури Запорізької ОДА в соцмережі Фейсбук.

Як інформує ЗОДА, серед актуальних проблем, які стоять перед мусульманською спільнотою, — будівництво соборної мечеті, проблеми поховання померлих з дотриманням релігійних норм Ісламу, співпраця з органами виконавчої влади і місцевого самоврядування щодо виділення землі під будівництво культових споруд у м. Мелітополі та Запоріжжі тощо.

Повідомляється, що директор Департаменту туризму, національностей і релігій облдержадміністрації Владислав Мороко зазначив, що у світі деякі геополітичні гравці намагаються використати ісламський фактор як «розмінну монету», тим часом, як в Україні представники християнських та мусульманських громад мирно співіснують протягом десятиріч.

Для вирішення проблем запорізької мусульманської умми та налагодження діалогу посадовець запропонував підписати «соціальну угоду» між обласною владою та представниками мусульманських громад, а за потребою — провести робочу зустріч з керівництвом облдержадміністрації та правоохоронними органами.

Голова Запорізького товариства татарської культури «Алтин-Ай» Рахіма Ахмерова подякувала обласній владі та запропонувала створити благодійний фонд для будівництва мечеті.

Почесний громадянин м. Запоріжжя Фарід Акчурін наголосив, що мусульманам регіону потрібно об’єднатися навколо будівництва мечеті та спільно вирішувати всі нагальні проблеми.

Шейх Саід Ісмагілов зазначив, що ДУМУ «Умма» готове допомогти у фінансуванні будівництва соборної мечеті, але необхідно ухвалити колегіальне рішення та визначити відповідальну особу з числа мусульман м. Запоріжжя.
За результатами засідання було прийнято резолюцію з першочерговими завданнями для влади та мусульман Запорізької області.

Пізніше в своєму Фейсбуці муфтій ДУМУ «Умма» Саід Ісмагілов поділився враженнями від обговорення деяких питань на проведеному заході. Зокрема, процитував аргументи присутніх на користь чи проти таких речей, як патологоанатомічний розтин померлих літніх людей, закон про презумпцію згоди на вилучення внутрішніх органів після смерті для потреб трансплантації, а також легалізація «першої прадавньої професії» тощо:

− Сьогодні (30 вересня — ред.) відбувся круглий стіл мусульман Запоріжжя. Людей дуже турбує практика паталогоанатомічного розтину померлих, бо в мусульман це не вітається. А зараз, на жаль, розтин у моргах роблять навіть літнім людям, що померли не раптово, а від важких захворювань. Питають: «Навіщо? Навіщо знущатись над померлим? Інша річ, коли є підозра на насильницьку смерть». Аксакали кажуть, що помирати не страшно — страшно, коли з тілом будуть робити, що заманеться, і різати, як забажається. «А-де ж повага до людини?» — наводить шейх Саід слова присутніх.

Також, як написав Саід-хазрат, представники громад виступають проти посмертного донорства без згоди людини:

− Вимагають вплинути на те, щоб не був прийнятий закон про вилучення внутрішніх органів після смерті людини, якщо та не дала згоди на це за життя. І питають − невже держава хоче мати право і на внутрішні органи громадян? Чи може вона взагалі мати таке право?, − цитує Ісмагілов слова обурених одновірців.

Що ж до «виведення з тіні» продажного сексу, то у присутніх це викликало хіба що здивування:

− Ну і дивуються законопроектом про легалізацію проституції, − пише шейх, − Питають: «Невже лідери найбільших Церков та конфессій ще не висловились проти?».

Як зазначив шейх Саід, присутні торкалися складних проблем: «Це не прості, але актуальні питання», − підбив підсумок Ісмагілов.

Питання, які муфтій ДУМУ «Умма» зачепив в своїй публікації, викликали хвилю коментарів інших користувачів мережі, незалежно від віросповідання.

Зокрема, Зоряна Яницька пише:

− Підтримую, християн ці питання також турбують. Особливо треба протидіяти легалізації проституції і грального бізнесу. Загроза прийняття цього всього під соусом «гроші в бюджет» реальна. Треба всім церквам і конфесіям в Україні висловитись з цього приводу.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.