В Сімферополі відбудеться суд у справі про статтю, що ображає національні і релігійні почуття кримських татар

1
Метою позову є отримання відповіді російських судових лінгвістів на питання: чи розпалюють Астахова і «Кримська правда» міжнаціональну ворожнечу із сторінок видання?
01.10.2010
Оцініть статтю: 
(251 оцінка)
oksana
Зображення користувача oksana.

13 жовтня поточного року Центральний районний суд Сімферополя розгляне цивільний позов Абдурамана Егіза і громадської організації «Бізім К'ирим» проти газети «Кримська правда» і автора статті «Принесенные ветром» Наталії Астахової. Скандально відома стаття, що ображає національні і релігійні почуття кримських татар і направлена на розпалювання міжнаціональної ворожнечі, була опублікована проросійською «Кримською правдою» у 2008 році.

Спочатку позов був направлений до Центрального районного суду Сімферополя 20 березня 2009 року, за день до закінчення терміну позовної давності. Таким чином, на думку позивачів, і у Астахової, і у газети «Кримська правда» були час і можливість протягом року без судових переслідувань вибачитися перед кримськими татарами і закінчити конфлікт.

Спочатку суд відмовився приймати позов, дане рішення було оскаржене в Апеляційному суді Криму. Справу намагалися перенести до Залізничного суду Сімферополя. Але 4 серпня поточного року юристи Айше Булгакова і Зарема Аметова добилися призначення слухань у цій справі.

Організатори судового позову мають намір добиватися проведення платної експертизи в центрі Судових Експертиз Російської академії наук (Москва). Її вартість – близько 30 тисяч рублів (7,5 тисяч гривень).

Метою позову є отримання відповіді російських судових лінгвістів на питання: чи розпалюють Астахова і «Кримська правда» міжнаціональну ворожнечу із сторінок видання?

При цьому ініціатори судового позову проти газети «Кримська правда» і її колишнього головного редактора, нині віце-спікера АРК Михайла Бахарєва за критичний матеріал із приводу «самозахоплювачів» землі, збирали гроші на юридичний процес за допомогою Інтернет-сайту «Однокласники».

Як пише у своєму блозі один з ініціаторів позову, журналіст Осман Пашаєв, з липня по вересень 2008 року 26 учасників групи «Крим» сайту «Однокласники» зібрали 2,5 тис. гривень на початок судового процесу.

«Цивільний позов повинен перерости у кримінальну справу за українським КК, а Астахова та її редактор зобов'язані з покорою прийняти мінімум умовний термін. Але навіть якщо цього не відбудеться, принаймні, натхнення Астахової і бізнес Бахарєвих вдасться поставити під сумнів», – підкреслює журналіст.

За матеріалами видання «Кримський світ»

Посилання на тему:

В Сімферополі порушили кримінальну справу за розпалювання національної ворожнечі

Проросійські ЗМІ провокують татарофобські настрої в Криму

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.