Верховна рада таки ухвалила за основу закон про виплати компенсацій кримським татарам

1
в роки війни висилці піддавалися греки, німці, вірмени, болгари, 98,5% потрапляючих під дію ухваленого закону – кримські татари
21.06.2012
Оцініть статтю: 
(99 оцінки)
nourdeen
Зображення користувача nourdeen.

Верховна рада України ухвалила за основу законопроект про відновлення прав осіб, депортованих за національною ознакою, поданий головою Меджлісу кримськотатарського народу Мустафою Джемільовим.

Проект також припускає виплату компенсацій громадянам, що потрапляють під категорію «депортованих», грошову допомогу для повернення до Криму татар, що залишилися за межами півострова тощо.

Крім того, документ декларує право «повернення історичних назв» населених пунктів у Криму.

Джемільов, представляючи законопроект, нагадав, що у травні правляча більшість відмовилася підтримати ініціативу, мотивуючи це тим, що документ не вказує витрати, які повинна нести держава.

«Я хочу повторити, що держава нестиме витрати, які будуть можливими, виходячи з економічної ситуації в країні», – заявив Джемільов.

Він зазначив, що, хоча в роки війни висилці піддавалися греки, німці, вірмени, болгари, 98,5% потрапляючих під дію ухваленого закону – кримські татари.

«Треба відновити справедливість, скільки б вона не коштувала», – підтримав його депутат Юрій Кармазін.

«Хто не підтримає закон, той підтримує Сталіна, що ненавидів усе людство», – сказав депутат Павло Жебрівський.

«Окрім татар, ніхто не може в Криму господарювати... Росіяни приїхали туди і почали саджати картоплю замість того, щоб робити те, що татари століттями робили», – зазначив соратник Тимошенко депутат Володимир Яворівський.

Примітно, що, на відміну від травневого засідання Ради, представники Компартії не наважилися відкрито критикувати законопроект Джемільова. Як відомо, тоді Петро Симоненко заявляв, що висилка татар за рішенням Сталіна запобігла громадянській війні в Криму і була оправдана в умовах військового часу.

Як повідомляло агентство е-Крим, у травні Верховна Рада України не прийняла в першому читанні і направила на доопрацювання законопроект «Про відновлення прав осіб, депортованих за національною ознакою».

М. Джемільов заявив, що результати голосування згідно із законопроектом напередодні річниці депортації кримськотатарського народу, «слід розглядати як демонстрацію неповаги парламентом України пам'яті жертв ґеноциду кримськотатарського народу й явного небажання відновлювати кримськотатарський народ у його правах».

Через декілька тижнів, після внесення до законопроекту поправок, документ має бути представлений Верховній Раді для остаточного затвердження, після чого його підпише або відхилить президент Віктор Янукович.

За матеріалами е-Крим

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.