Ющенко втричі збільшив чисельність українських миротворців в Афганістані

1
В Афганістан буде направлено додатковий миротворчий персонал України з числа військовослужбовців та працівників Збройних Сил України загальною чисельністю до 20 осіб
18.01.2010
Оцініть статтю: 
(361 оцінка)
oksana
Зображення користувача oksana.

Президент України Віктор Ющенко підписав указ, згідно з яким чисельність українського миротворчого персоналу у складі Міжнародних сил сприяння безпеці в Ісламській Республіці Афганістан збільшено з 10 до 30 осіб.

У відповідності до Указу Президента № 27/2010 від 15 січня 2010 року “Про направлення додаткового миротворчого персоналу України для участі в операції Міжнародних сил сприяння безпеці в Ісламській Республіці Афганістан”, у республіку буде направлено додатковий миротворчий персонал України з числа військовослужбовців та працівників Збройних Сил України загальною чисельністю до 20 осіб.

Рішення про збільшення чисельності українського миротворчого контингенту було прийнято на підтвердження зобов’язань України як держави – члена ООН, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України та відповідно до Закону України “Про участь України в міжнародних миротворчих операціях”.

Надання допомоги Афганістану матиме важливе значення для забезпечення участі України у післявоєнній відбудові економіки цієї держави, а розвиток довгострокового співробітництва України з Ісламською Республікою сприятиме підтриманню миру і безпеки та відповідатиме національним інтересам нашої країни, інформує офіційний сайт Міністерства оборони України.

Як повідомлялося раніше, рішення РНБО про збільшення української військової присутності в Афганістані викликало звинувачення Віктора Ющенко у втягуванні України в афганську війну.

Нещодавно в Афганістані завершилася ротація українського миротворчого контингенту, у ході якої були змінені майже всі 10 українських офіцерів, що знаходилися в Ісламській Республіці протягом останніх 8-10 місяців.

Довідка. Український миротворчий персонал входить до складу Міжнародних сил сприяння безпеці в Ісламській Республіці Афганістан (ISAF) з травня 2007 року. На сьогодні український миротворчий персонал складається з 10 офіцерів. Один проходить службу у штабі Міжнародних сил сприяння безпеці в Афганістані (м. Кабул), двоє – офіцери національного елементу забезпечення (м. Кабул), семеро – офіцери та лікарі литовської Групи з відновлення провінції Гор (м. Чагчаран).

Українські військові виконують миротворчі завдання спільно з військовослужбовцями Литви, Данії, Хорватії та Грузії.

За матеріалами офіційного сайту МОУ

Посилання на тему:

В Афганістані завершилася ротація українського миротворчого контингенту

В. Ющенко звинуватили у втягуванні України в афганську війну

У Кабулі громадянка України прийняла Іслам

Українські військові лікарі надали медичну допомогу афганцям

Українські і датські миротворці побудували мечеть у таборі біженців в Афганістані

В Афганістані загинули 6 українців

Українські миротворці мають поважати релігійні традиції місцевого населення – державна Стратегія

Жертвами авіаудару НАТО в Афганістані стало більше 100 мирних жителів

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.