«Брати-мусульмани»: Різанина на стадіоні - спланований акт

1
У результаті зіткнення між уболівальниками місцевого клубу «Аль-Масрі» та каїрським «Аль-Ахлі» загинуло 74 особи
02.02.2012
Оцініть статтю: 
(272 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

«Брати-мусульмани», які є найбільш впливовим суспільно-політичним рухом Єгипту, охарактеризували трагедію на стадіоні міста Порт-Саїд як пережиток звергнутого режиму президента Хосні Мубарака, передає «Аль-Джазіра».

У результаті зіткнення між уболівальниками місцевого клубу «Аль-Масрі» та каїрським «Аль-Ахлі» загинуло 74 особи, ще близько тисячі отримали поранення. Голова Вищої ради збройних сил Єгипту Мухаммед Хусейн Тантаві обіцяв покарати призвідників заворушень. Під час виступу на місцевому спортивному телеканалі він, зокрема, промовив: «Той, хто буде намагатися вносити розлад у суспільство, сприяти його дестабілізації, отримає по заслугах».

Тим часом, Ісам аль-Арьян, заступник голови «Партії свободи і справедливості» (політичного крила «Братів-мусульман»), яка перемогла на парламентських виборах, вважає те, що сталося у Порт-Саїді спланованим актом.

«Роль військових у трагедії - це відгомін поваленого режиму. Армія та поліція займається утриманням влади, і практично не займається своїми прямими обов'язками: охороною порядку в країні та на стадіонах, зокрема», - зазначив аль-Арьян, який є також керівником комітету зовнішніх зв'язків нового єгипетського парламенту.

Більшість єгипетських блоггерів у своїх повідомленнях підтверджують, що масова бійка з різаниною під час матчу була спричинена навмисне, аби поставити у незручне становище каїрських уболівальників, які користуються великою повагою серед єгипетських революціонерів.

«Сьогодні маршал і прихильники режиму дали зрозуміти, що нам залишається або боротися за волю, або нас будуть карати і страчувати за участь у революції проти тиранії», - з таким повідомленням у соціальній мережі Facebook виступили члени футбольного руху Ultras Tahrir Square (UTS).

Масові заворушення у Порт-Саїді почалися, коли фанати «Аль-Ахлі» розгорнули банери з образами на адресу місцевого клубу «Аль-Масрі». По закінченню матчу, коли господарі вели у гостей з рахунком 3:1, на поле вибігла група людей і почала нападати на гравців каїрського клубу. Охорона і поліція приборкати фанатів не змогли.

Проте, члени UTS стверджують, що поліцію просто вивели із стадіону.

За матеріалами «ІсламНьюз»

Посилання на тему:

Україна вітає досягнення революції 25 січня та співпрацю з Єгиптом

Правозахисники звинувачують служби Мубарака в насильстві і мародерстві

Брати-мусульмани засудили мовчання Заходу з приводу вбивств у Єгипті

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.