Розділяюча стіна, яку споруджує Ізраїль, згодом ізолює Аль-Кудс від решти окупованого Західного Берега і залишить багатьох палестинців без доступу до основних послуг, говориться у звіті ООН.
«Коли будівництво буде завершено, майже 10,2% території Західного Берега, в тому числі Східний Єрусалим, буде ізольовано стіною і з’єднано з Ізраїлем»,- говориться у звіті Координаційного Управління ООН з гуманітарних справ (OCHA), опублікованому 9 липня.
В результаті 50 тис. з 2,5 млн. палестинців, що проживають на Західному Березі, будуть ізольовані на території між Ізраїлем і Західним Берегом.
Вони не матимуть доступу до таких послуг, як школи, клініки, магазини ні в Ізраїлі, ні на Західному Березі, не маючи спеціальних на те дозволів.
Ізраїль завершив будівництво більше половини із запланованих 900 км стіни, що розглядається палестинцями, як чергове захоплення землі, а ізраїльтянами - як необхідність, продиктована міркуваннями безпеки.
Ізраїль будує розділяючу стіну на Західному Березі з 2002. Вона складається з бетонних загороджень восьми метрів заввишки, траншів, тинів, колючого дроту.
Ізраїль ігнорує постанову Міжнародного суду справедливості та вимоги Генеральної Асамблеї ООН розібрати стіну і виплатити компенсацію постраждалим палестинцям.
Аль-Кудс, у якому розташована третя святиня ісламу мечеть Аль-Акса, був захоплений ізраїльтянами в ході шестиденної війни 1967 року.
Після анексії святого міста, Ізраїль усіляко намагається іудаїзувати Аль-Кудс шляхом ряду обмежень та актів свавілля.
Ізраїльський уряд проводить політику систематичної довільної дискримінації палестинського населення Аль-Кудсу у всьому, що стосується земельних питань, планування і будівництва.
Раніше Ізраїль намагався створити нову демографічну реальність в Аль-Кудсі, заохочуючи єврейських поселенців і здійснюючи наступ на корінних палестинських жителів.
Ізраїль оприлюднив плани будівництва ще трьох іудейських поселень в Аль-Кудсі, в яких буде споруджено понад 20 тис. житлових одиниць.
З 61 ізраїльської застави лише 26 відкриті для палестинців цілий рік, інші можуть у будь-який момент «закриватися без попередження».
Ті палестинці, що мають пропуски «регулярно піддаються словесним образам і приниженням» з боку окупаційних сил при проходженні через застави.
Нерідко закриті КПП приводять до трагічних наслідків для палестинців.
Так, за даними ООН, 36 палестинських дітей загинули через те, що жінок під час сутичок затримували на ізраїльських КПП.
10 липня сотні палестинців виступили з протестом на південному сході Гази, вимагаючи відкриття КПП на границі з Єгиптом, де були затримані тисячі палестинців, що направлялися додому з-за кордону.
Протестуючі закликали міжнародне співтовариство натиснути на Ізраїль, щоб відкрити КПП у Рафаху - місті, що є для жителів Гази єдиними воротами в зовнішній світ і назад.
КПП був закритий 15 червня, після того, як влада в Газі перейшла до Хамасу.
5 тис. палестинців, у тому числі жінки, діти, літні та хворі люди, знаходяться на єгипетській стороні кордону в антисанітарних умовах. 11 з них померли.
За матеріалами Іслам для всіх