КazanHalal: православні і кришнаїти прониклися ісламським одягом

1
Експозиція виставки порадувала гостей різноманітністю асортименту. Тут можна було побачити все - починаючи від продуктів харчування і косметики, що відповідає стандартам "халяль”, завершуючи одягом мусульман та предметами інтер'єру.
24.05.2012
Оцініть статтю: 
(17 оцінки)
nourdeen
Зображення користувача nourdeen.

У столиці Татарстану завершив роботу третій міжнародний ярмарок KazanHalal. Представити свою продукцію публіці і встановити нові ділові контакти на казанській майданчик з'їхалися понад 100 компаній з різних регіонів Росії, країн СНД, Південно-Східної Азії і держав ісламського світу.

Основною метою ярмарка стало просування і популяризація халяль продукції на російському ринку. Про це заявив під час відкриття виставки директор некомерційного партнерства Національної асоціації індустрії "Халяль" Рафік Валіуллін. Організаторами заходу виступили фонд розвитку ісламського бізнесу і фінансів (IFBD Foundation), Національна асоціація індустрії "Халяль", комітет зі стандарту "Халяль" при ДУМ РТ.

Експозиція виставки порадувала гостей різноманітністю асортименту. Тут можна було побачити все - починаючи від продуктів харчування і косметики, що відповідає стандартам "халяль”, завершуючи одягом мусульман та предметами інтер'єру.

Компанія-виробник дверей ТОВ "Віндорс" з Ульянівська представила нову колекцію своєї продукції - двері зі склом, на яке нанесено зображення мечеті Кул-Шаріф. За словами директора "Віндорса" Дениса Головко, ці вироби користуються особливим попитом у мешканців Дагестану і Москви.

Представлену на ярмарку продукцію можна було спробувати на смак. Багато компаній організували безкоштовну дегустацію. Серед них, наприклад, м'ясомаркет "Халяль Продукт", що працює в Казані вже рік і виробляє тільки халяльну продукцію.

Також ватро звернути увагу на те, що у виставці брали участь не лише мусульмани, але й ті, чия продукція не суперечить ісламським вимогам. Наприклад, у центрі павільйону розташувався стенд під вивіскою "Ізраїльський коржик", де демонстрували апарат для виготовлення коржів."Халяль – це ж означає натуральні інгредієнти, без хімікатів, а це якраз те, що представляємо ми", - сказав співробітник компанії Болеслав Плотніков. До речі, даний апарат доволі дорогий - 270 тис доларів, але, як стверджують виробники, окупиться Татарстану за сім місяців.

На ярмарку були присутні й виробники лікарських препаратів. Томський вітамінний завод порадував мешканців Казані вітамінами, косметикою і засобами на натуральній основі. На запитання гостей ярмарку щодо продукції заводу відповідала кандидат медичних наук, лікар-ендокринолог Ріната Галімова, котра й презентувала унікальний засіб, що допомагає в боротьбі з багатьма захворюваннями під назвою "Цетразін".

Російських виробників мусульманського одягу на ярмарку в цей раз було не так багато, серед них - Irada, Zuhra, Hayat і "Аль-Барак", проте саме їх стенди користувались підвищеною увагою публіки. Компанія Irada настільки зацікавилась ринком Казані, що в останній день роботи ярмарку відкрила тут свій магазин.

За словами керівника Irada Аміни Шабанової, Казань стоїть на другому місці після Москви за попитом на продукцію компанії: "Ми давно придивлялися до вашого регіону. Самі не очікували такого попиту, приїхавши до вас на виставку в минулому році, але тепер виправили помилки: відкриваємо магазин, стенд зробили просторим, привезли в рази більше товару. Довга повноцінна натуральна сукня у нас коштує всього близько двох тисяч рублів. Дивно, але наші сукні купують через сайт і в Австрії, Норвегії, Англії, Австралії, дорога доставка нікого не бентежить. Одяг розлітається, як гарячі пиріжки. Коли ми почали роботу, привозили тканини з Туреччини, але зараз ми працюємо з фабрикою в Кореї ".

"Мусульман багато, а одягу мало. Попит у рази більше, ніж є на ринку. Адже це дуже витратний бізнес, доводиться не спати ночами: то тканини потрібно закупити, то вигадати моделі, розробити лекало, зробити рекламу - все вимагає навіть не грошей , а часу. Ми ніколи не розраховували на такий ажіотаж. Коли відкривалися, шили всього 30 штук на модель, зараз ми шиємо 300, і нам їх не вистачає. Ми відшили літо, а за два тижні у нас все розкупили, зараз ми терміново відшиваємо наступну партію, і то нам її не вистачить. Сьогодні, до речі, в моді яскраві кольори, незвичайні узори ", - сказала керівник Irada.

При цьому вона зазначила, що з недавнього часу попит на одяг зріс серед покупців - не мусульман. "Вони просто проходять мимо, бачать наші сукні, вони їм подобаються і все. А православні з кришнаїтами взагалі приходять до нашого магазину і кажуть:" О, нарешті ми знайшли, що шукали. У найбільшому торговому центрі в Москві ("Вегасі") більше 70 відсотків покупців - не мусульмани, а випадкові перехожі".

За матеріалами Іслам для всіх

Посилання на тему:

В Сімферополі до Курбан-байраму пройде ярмарок продукції халяль

Ісламська література представлена на міжнародному книжковому ярмарку в Києві

В Сімферополі відбудеться X міжнародний книжковий ярмарок "Кримська весна-2007"

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.