Мусульмани вважають образливим посвячення Рушді в лицарі британської корони

Мусульмани вважають образливим посвячення Рушді в лицарі британської корони
20.06.2007
Оцініть статтю: 
(69 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

Керівництво відразу двох держав - Пакистану та Ірану різко засудили посвячення письменника Салмана Рушді, британського підданого, в лицарі британської корони.

«Ми засуджуємо рішення британського уряду посвятити Салмана Рушді в лицарі. Ми вважаємо це щонайменше безтактним і маємо намір донести цю точку зору до британського уряду», - заявив представник пакистанського МЗС Таснім Аслам, повідомляє Press-uz.info.

Скандально відомий письменник індійського походження прославився ще в 1989 році, коли за його книгу «Сатанинські вірші», що ображає релігійні почуття мусульман, був заочно присуджений до страти тодішнім духовним лідером Ірану аятоллою Хомейні.

Національна Асамблея Пакистану (нижня палата парламенту) засудила в понеділок 18 червня рішення влади Великобританії присудити звання лицаря Британської Імперії і титул "сер" письменникові Салману Рушді. У прийнятій одноголосно резолюції сказано, що члени парламенту Пакистану «пережили шок і почуття протесту» у зв'язку з рішенням про присудження цього почесного звання «богохульникові Салману Рушді».

«Національна Асамблея закликає держави Заходу і, насамперед, Великобританію утриматися від випадів на адресу релігійних почуттів мусульман і відкликати титул "сер", присуджений Салману Рушді», - говориться в документі.

«Присудження титулу людині, що образила почуття мусульманської умми (світової ісламської громади) може привести до екстремізму, релігійній нетерпимості та розбіжностей між релігіями», - вважають пакистанські парламентарії.

Прес-секретар керівництва Ірану Мохаммад Алі Хоссейні (Mohammad Ali Hosseini) охарактеризував вчинок з боку британського уряду не інакше як акт спрямований проти мусульман і ескалації протистояння з Тегераном у питанні його ядерних амбіцій, повідомляє турецьке видання Zaman.

«Облагороджуючи таких особистостей як Рушді, це безумовно призведе до внутрішньої конфронтації з мусульманським співтовариством», - заявив Хоссейни. «Подібні дії демонструють, що образа ісламських цінностей не є випадковістю. Це запланований вчинок, керівництво й підтримка якого походить зі сторони деяких західних країн», заявив він на організованому брифінгу.

Коментуючи повідомлення про присудження Рушді почесного титулу, міністр у справах релігій Пакистану Іджаз уль-Хак заявив журналістам, що це рішення британської влади «може стати виправданням для нових атак терористів-смертників».

Новина про присудження Рушді високого титулу сколихнула весь ісламський світ. Офіційний представник іранського МЗС Мохаммад Алі Хоссейні назвав це ознакою ісламофобії серед високопоставлених британських чиновників: «Цей вчинок доводить, що порушення святинь ісламу аж ніяк не випадково, а організовано і здійснено за підтримки та під керівництвом ряду західних держав. Вшановування ненависного віровідступника безперечно спорудить бар'єр між британською державою та ісламськими країнами, тому що цей вчинок ще раз зачепив їх (мусульман) релігійні почуття».

В той же час у Лондоні підкреслюють, що зовсім не збиралися ображати мусульман. «Було б невірним вважати, що це рішення - образливо для ісламу або пророка Мухаммеда. Іслам - друга за значенням релігія Великобританії, і ми дуже поважаємо мусульман», - говорить Роберт Брінклі, представник Великобританії в Пакистані.

В пакистанському місті Мултан, сотні людей спалили опудало британської королеви і Салмана Рушді, вимагаючи судити його за ісламськими законами. В 1989 році духовний лідер Ірану аятолла Хомейні засудив Рушді до смерті за ображання релігії.

За матеріалами Іслам для всіх

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.