Посилення ролі жінок в мусульманському світі стало актуальною темою на завершальній сесії Ісламо-Американського форуму

Посилення ролі жінок в мусульманському світі стало актуальною темою на завершальній сесії Ісламо-Американського форуму
22.02.2007
Оцініть статтю: 
(35 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

Доха, 20 лютого. – Гарячі дебати з питання посилення впливу жінок в мусульманському світі та спірності західної моделі для вирішенні подібного питання розгорілися під час завершальної сесії Американо-Ісламського всесвітнього форуму, повідомляє сайт «Іслам для всіх» з посиланням на ІсламОнлайн.

Рола сказала, що екстремісти зловживали законами ісламу, стверджуючи, що жінка не має права на створення нації, і єдине для чого вона призначена – ростити дітей і стежити за домом.

Втім, Садік Аль-Махді (Sadiq Al-Mahdi), колишній прем\'єр-міністр Судану, сказав, що не варто винити іслам в позбавленні цивільних прав жінок.

«Не іслам забороняє наділення жінок повноваженнями, але сучасна деспотична політична система у всьому світі, яка ізолює і звичайних чоловіків. Тільки група експлуататорів, неважливо, чоловіки це або жінки, мають реальну владу», - сказав він.

Відомий журналіст і оглядач газети «Аль-Хайят» (Al-Hayat) Джихад Хазен (Jihad Khazen) сказав, що освіта і просування жінок є єдиним досягненням арабського світу за останні десять років.

«Я не згоден з тими, хто думає, що арабські жінки абсолютно безправні», - сказав він.

Але, за його словами, ніхто не може примусити жінку бути «ліберальною» або займатися політикою, якщо вона вирішила інакше.

«Більшість жінок, які навчалися зі мною в Каїрському університеті, носили міні-спідниці, але зараз вони закликають своїх дочок носити хіджаб або вуаль і не ходити на роботу», - сказав він. «Що уряд може поробити з цим? Ми не можемо їх примушувати».

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.