Позов російської школярки проти викладання вчення Дарвіна не був задоволений

Позов російської школярки проти викладання вчення Дарвіна не був задоволений
22.02.2007
Оцініть статтю: 
(116 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

В Росії 21 лютого районний суд відмовив в задоволенні позову школярки до Міністерства освіти і науки РФ з вимогою відмінити в школі викладання теорії Дарвіна як домінуючої, а також вибачень в письмовому вигляді від відповідачів. Батько дівчини має намір оскаржити дане рішення в міському суді, повідомляє російський Перший канал.

Жовтневий районний суд Санкт-Петербурга на проведеному 21 лютого засіданні відмовив петербурзькій школярці Марії Шрайбер в задоволенні позову до Міністерства освіти і науки РФ і до комітету з науки та освіти адміністрації Санкт-Петербурга.

Марія та її батько Кирило Шрайбер в жовтні 2006 року звернулися до суду, виступаючи проти викладання в школі теорії Дарвіна про походження людини, оскільки вона ображає релігійні почуття школярки і порушує її право на отримання достовірної інформації і якісної освіти. Відзначимо, що теорія Дарвіна, яка викладається як домінуюча, не має вагомих наукових доказів.

За словами 16-річної Марії Шрайбер, теорія Дарвіна про походження людини від мавпи є \"помилковою\", а її вивчення у шкільних підручниках ображає релігійні почуття і принижує її людську гідність. Більш того, теорія ображає релігійні почуття і порушує права інших віруючих.

«Виходячи з концепції, викладеної в підручнику, християнство базується на легендах і міфах. З погляду Марії Шрайбер, саме це і є образою її почуттів як віруючої», — сказав адвокат Марії Шрайбер Костянтин Романов. Як доказ він привів висновок священика Російської Православної Церкви Костянтина Буфєєва, який підтвердив, що на його погляд, підручник, по якому навчалася Марія, дійсно ображає почуття православних. Крім того, заявив позивач Кирило Шрайбер, теорія Дарвіна виховує в дітях фашизм, екстремізм і марксистсько-ленінські ідеї. «І щоб присікти це, ми і направили наш позов», — сказав він.

Позивачі сподівалися, що результатом розгляду даної справи стане зміна міністерством освітніх стандартів та підготовка нових підручників, в яких би теорії походження людини не протиставлялися.

\"Теорія Дарвіна є атеїстичною пропагандою. У нас світська держава, але світське не тотожно атеїстичному. У підручниках по біології повинні бути представлені й інші теорії, що пояснюють походження людини, зокрема теорія розумного творіння - про те, що світ був створений Богом\", - заявив «Комерсантові» отець Артемій (Скрипкін), голова відділу по роботі з молоддю Петербурзької єпархії, який прийшов на суд в якості глядача.

Проте, суд встав на сторону Міністерства освіти, відхиливши позов Марії Шрайбер.

За словами адвоката позивачів, на даний час йому невідоме мотивування рішення Жовтневого районного суду при відхиленні позову Шрайбер. \"Я не знаю, чому було відхилено нашу вимогу, а суд прийняв сторону Міністерства освіти РФ\", - відзначив Романів. За його прогнозами, оскарження судового рішення відбудеться в Міському суді Санкт-Петербурга в \"квітні-травні\" поточного року.

\"У разі відмови Міського суду Санкт-Петербурга оскаржити рішення за позовом Марії Шрайбер у нас є можливість звернутися до Страсбурзького суду з прав людини\", - заявив кореспондентові ИА REGNUM адвокат Марії Шрайбер.

P.S. В Україні також піднімалося питання про виключення з шкільних підручників теорії Дарвіна.

В Украине из школьных учебников уберут теорию Дарвина

Додатково читайте:

Вчені вимагають покінчити з дарвінізмом

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.