Школярі Туреччини будуть вивчати кримськотатарську мову

07.05.2015
Оцініть статтю: 
(245 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Головний офіс Товариства культури та взаємодопомоги кримських татар (Дернек, Анкара - ред.) звернувся в Міністерство Освіти Туреччини з проханням впровадження в турецьких школах уроків кримськотатарської мови.

Про це повідомляє QHA.

Товариство культури і взаємодопомоги кримських татар попросило Міністерство включити кримськотатарську мову в програму «Існуючі мови і діалекти» для викладання в турецьких школах і заявило, що готове надати допомогу в забезпеченні необхідними матеріалами та інформацією.

Як повідомляється, у своєму зверненні до Міністерства Дернек нагадав про анексію Криму в 1783 році і про вимушене переселення кримських татар з півострова на територію Османської Імперії. У тексті говориться про те, що в 1783 і пізніше - в 1922 році під тиском режиму більше мільйона кримських татар були змушені переїхати на територію сучасної Туреччини, а також про Депортацію кримськотатарського народу 18 травня 1944, внаслідок чого було знищено 46% кримських татар.

- Протягом 250 років кримські татари були позбавлені можливості вивчати рідну мову. На сьогоднішній день в Туреччині проживають діти й онуки кримських татар, які були змушені в 1783 році іммігрувати в Анатолію. Кримськотатарська мова - мова, якою і сьогодні в нашій країні спілкуються люди середнього та похилого віку. А нове покоління не володіє кримськотатарською мовою. Сьогодні в Туреччині проживають близько 5 мільйонів осіб, чиї предки переселилися з Криму, - йдеться в заяві.

У Туреччині кримськотатарську мову викладають в Університеті Газі на кафедрі сучасних тюркських діалектів і літератури. Крім того, курси кримськотатарської мови організовує також Товариство культури і взаємодопомоги кримських татар.

Однією з основних цілей Платформи кримськотатарських організацій Туреччини, до якої увійшли 43 кримськотатарських громадських організацій, є відновлення і поширення кримськотатарської мови.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.