Туніські влади скасували «деспотичний» закон тридцятирічної давнини, який забороняє носіння хиджаба

Туніські влади скасували «деспотичний» закон тридцятирічної давнини, який забороняє носіння хиджаба
14.03.2007
Оцініть статтю: 
(75 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

Ісламісти і секуляристи Тунісу підписали вирішальний документ, який затверджує, у тому числі, право жінок на носіння хиджаба у світській країні.

«Вперше в мусульманському світі світські й релігійні влади дійшли згоди щрдо одного із самих складних питань з прав жінок», - повідомив Зіяд Аль-Давлаті (Ziad Al-Dawlati), найстарший член ісламістського руху Аль-Нахда, агенству ІсламОнлайн.

Документ був прийнятий 9 березня, Рухом 18 Жовтня за права і свободи, до складу якого входять ісламісти, секуляристи та комуністи.

Документ, підписання якого збіглося зі святкуванням Міжнародного жіночого дня, визнав за туніськими жінками невід\'ємне право на носіння хиджаба, який тривалий час був каменем спотикання між двома таборами.

«Хиджаб є питанням особистої свободи, і туніських жінок не повинні примушувати знімати головні убори або карати за їхнє носіння», - сказано в документі.

Він призиває скасувати «деспотичний» закон 108, «який переслідує одягнених у хиджаб жінок і позбавляє їх невід\'ємних прав».

В 1981, експрезидент Тунісу Хабиб Бургиба (1956-1987) (Habib Bourguiba) ратифікував закон, що забороняє туніським жінкам носити хиджаб у державних установах. Пізніше у 80-х і 90-х вийшов ряд ще більш суворих постанов.

Хиджаб, що кілька років тому повернувся в Туніс завдяки молодим жінкам і студенткам, розглядається ісламом як обов\'язковий елемент одягу, а не символ релігійної приналежності.

Туніс входить до незначного числа мусульманських країн, що заборонили носіння хиджаба.

Туреччина, будучи світською державою, забороняє жінкам носити головне покривало в державних університетах.

Ключова подія

Лідер світських організацій Союз праці і Партія Свободи Мустафа Бін Джаафар (Mustafa Bin Jaafar) виразив задоволення із приводу прийняття документа, назвавши це «ключовою подією, що являє яскравий приклад плідного діалогу між ісламістами і секуляристами».

Аль-Давлати також визнав цінність документа: «Угода відкриває двері для участі в прийнятті важливих рішень із питань держави, релігії і демократії представникам всіх політичних і культурних шарів».

«Угода також показує, що сторони готові йти на взаємні поступки на благо своєї країни».

Крім іншого, документ надає рівні умови при отриманні роботи і освіти для жінок і чоловіків.

«Не повинно бути дискримінації на робочому місці, і службовці повинні одержувати зарплати, соціальні гарантії і страхування незалежно від їхньої статі», - говориться в документі.

Крім того, він призиває внести поправки до конституції, які б впроваджували принципи рівності.

За матеріалами \"Іслам для всіх\".

Також читайте:

Жінки Тунісу готові зробити все заради того, щоб проблема заборони хіджабу в країні одержала міжнародний розголос (мовою оригіналу).

Мусульманські вчені Тунісу виступили на захист хиджаба (мовою оригіналу).

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.