Україна — стратегічний партнер Туреччини, — Ахмет Давутоглу

Візит турецької делегації в Україну був надзвичайно плідним
Мустафа Джемілєв на зустрічі з прем'єром Туреччини
Глава турецького уряду зустрічався як з Главою нашої держави
Арсеній Яценюк зустрівся з прем’єр-міністром Туреччини Ахметом Давутоглу
Кредитний договір підписали Міністр фінансів України та представник Секретаріату казначейства апарату прем’єр-міністра Турецької Республіки
16.02.2016
Оцініть статтю: 
(438 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Візит делегації Турецької Республіки на чолі з прем’єр-міністром Ахметом Давутоглу в Україну, що відбувся на запрошення Глави українського Уряду, виявився надзвичайно плідним. Окрім підписання низки важливих документів, було зроблено декілька заяв, які підтвердили непохитну позицію Туреччини щодо територіальної цілісності та незалежності України.

Очільник турецького уряду зустрічався як з Главою нашої держави, так і зі своїм українським колегою. У рамках візиту було підписано кредитний договір між урядами України та Турецької Республіки, що передбачає надання Україні 50 млн доларів США на фінансування загального фонду державного бюджету. Кредит надається на п’ять років із фіксованою ставкою 2,5% річних.

Як повідомляється на офіційному сайті українського Уряду, договір підписали міністр фінансів України та представник Секретаріату казначейства апарату прем’єр-міністра Турецької Республіки.

Також Надзвичайним і Повноважним Послом України в Турецькій Республіці Сергієм Корсунським та заступником міністра охорони здоров’я Турецької Республіки Еюпом Гюмюш було підписано угоду про передачу Україні укомплектованого збірного наметового польового шпиталю.

На початку переговорів Арсеній Яценюк висловив вдячність турецькому народу за підтримку територіальної цілісності і незалежності України, «нашої боротьби проти російської агресії та позиції, що Крим є Україною, як Донецьк і Луганськ»:

— На порядку денному переговорів, — підкреслив він, — продовження економічного діалогу між Україною та Туреччиною і питання угоди про зону вільної торгівлі.

У рамках візиту делегації турецького уряду до Києва з прем’єром Туреччини зустрівся й Президент України. Петро Порошенко та Ахмет Давутоглу обговорили співпрацю у сфері безпеки в Чорноморському регіоні, зокрема й деокупацію Кримського півострова.

Як передає прес-служба Президента, Глава нашої держави наголосив на величезному потенціалі двосторонніх відносин у галузях безпеки, економіки, гуманітарній та соціальній сферах.

Петро Порошенко та Ахмет Давутоглу також обговорили підготовку до чергового, п’ятого засідання Стратегічної ради високого рівня, що має відбутися в Анкарі у березні цього року.

Мустафа Джемілєв, Уповноважений Президента України у справах кримськотатарського народу, що також брав участь у заході, поділився своєю оцінкою зустрічі керівництва держави з представниками Туреччини:

— Позитивно оцінюємо результати сьогоднішніх (15 лютого — ред.) зустрічей очільників української влади із турецькою делегацією. В усіх перемовинах окрема увага приділялась вирішенню проблем окупованого Криму і захисту прав кримськотатарського народу, — йдеться у дописі Мустафи Джемілєва у соцмережі Facebook. — У візиті Ахмета Давутоглу до Києва є користь для взаємовідносин двох сусідніх держав-партнерів. Ще більші досягнення зможемо побачити в березні, коли з офіційним візитом до Анкари вирушить Президент України Петро Порошенко.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.