25 липня біля посольства РФ у Києві відбулася чергова акція «FIND&FREE»

25 липня біля посольства РФ у Києві відбулася чергова акція «FIND&FREE»
25 липня біля посольства РФ у Києві відбулася чергова акція «FIND&FREE»
29.07.2019
Оцініть статтю: 
(146 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Вже понад три роки поспіль щомісяця 25 числа активісти і небайдужі  мешканці української столиці приходять під будівлю посольства РФ, щоб вкотре запитати: «Де Ервін й інші викрадені кримчани?» у рамках   кампанії «FIND&FREE» («Знайди та освободи»).  

Дата проведення заходу обрана не випадково. Адже 25 травня 2016 року список зухвало викрадених і зниклих безвісти поповнився ім’ям Ервіна Ібрагімова, члена виконкому Всесвітнього конгресу кримських татар і Меджлісу кримськотатарського народу.

25 липня, у четвер, активісти громадської ініціативи Крим-SOS традиційно вийшли до посольства Російської Федерації у Києві, щоб нагадати про жертв насильницьких зникнень в окупованому Криму.

Цього разу акція мала назву «Календар закриє цей аркуш на 15 персон».

«17 липня 2019 року виповнилося чотири роки, як Ервін Ібрагімов не отримав подарунків на свій день народження, однак ми підготували перфоманс», — сповіщали ініціатори й організатори заходу на сторінці події у Фейсбук.

За даними на кінець минулого року, у Криму було викрадено близько півсотні осіб.

Активісти і правозахисники вважають, що до цих зникнень причетна окупаційна влада, адже особи, які зникли, здебільшого або здійснювали активну громадську діяльність, або не приховували свою проукраїнську налаштованість, відкрито висловлюючи незгоду з окупацією півострова і діями влади.

Зниклі особи — здебільшого мусульмани, кримські татари.

Зауважимо, що представники корінного народу Криму з початку окупації перебувають у колі особливої уваги російських силовиків, знаходяться під постійною загрозою репресій, стають об’єктом облав, обшуків, арештів і судових переслідувань за надуманими звинуваченнями.

Серед осіб, викрадених російськими силовиками, і тих, що вважалися певний час зниклими безвісти, згодом було засуджено за політично мотивованими карними справами три особи. Двадцять одній людині вдалося повернути собі свободу. Одного чоловіка — як з’ясувалося пізніше — окупаційна влада викрала, щоб згодом вислати до Узбекистану.

Найстрашніше, що досі немає інформації про долю викрадених 15 осіб, 11 з яких — кримські татари. І з кожним днем зростає вірогідність того, що їх спіткає жахлива доля тих шести викрадених кримчан, яких згодом знайшли мертвими зі слідами жорстоких катувань.

Як неодноразово зазначалося, «слідчі органи» окупантів розпочинають провадження за фактами викрадень людей, але роблять це формально, спускаючи розслідування «на гальма», а скарги адвокатів про бездіяльність силовиків суди зазвичай відхиляють.

Як повідомлялося раніше, на підставі проведеного аналізу, у 36 випадках насильницьких викрадень людей виявлено факти, що вказують на участь органів державної влади і силових структур РФ у скоєнні цих злочинів.

Щодо Ервіна Ібрагімова, доля якого й досі залишається невідомою, то є відеосвідчення його викрадення.

Камера зовнішнього відеоспостереження зафіксувала момент, коли люди, одягнені у форму співробітників російських силових структур, зупинили автомобіль Ібрагімова, силоміць закинули його у свій мікроавтобус і відвезли у невідоме місце. 

Кримська правозахисна група припускає, що до викладення причетна російська влада чи підконтрольні їй парамілітарні групи.

Російське управління Слідчого комітету Росії щодо Криму розпочало кримінальне провадження за фактом викрадення, але  інформація про місцезнаходження Ервіна Ібрагімова — відсутня.

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.